Організація допризовної підготовки юнаків у Нижньоторгаївському ліцеї

Дата: 12.04.2021 15:58

Сьогодні серед безлічі питань, які потребують вирішення в галузі молодіжної політки на порядку денному першочерговим залишається питання допризовної підготовки молоді. Розуміючі це, педагоги Нижньоторгаївського ліцею докладають чимало зусиль для створення ефективної шкільної системи допризовної підготовки, а саме: забезпечення належного рівня організації військово-патріотичного виховання і стану викладання предмету «Захист України».

Організацію військово-патріотичного виховання молоді у закладі скеровує координаційний центр у складі директорки ліцею Віри Харченко, викладача  предмету «Захист України»  Вадима Пилипенка, заступниці директорки  з навчально-виховної роботи Олени Пятковської, педагогині-організаторки  Марини Деєєвої, президентки учнівського самоврядування, учениці   8 класу Люби Голобород, голови  волонтерського загону «Хто як не ми», учениці  7 класу Тетяни Тимонік, ройового  рою джур «Нащадки козаків», учня 10 класу Сергія Харченка.
Для досягнення максимальної  ефективності уроків Захисту України   створено відповідний освітній простір: кабінет Захисту України, спортивний та  тренажерний зали, спортивний майданчик, стадіон, стрілецький тир. Кабінет оснащено посібниками, журналами військової та спортивної тематики, підручниками. Є макети автоматів, мін, гранат, спортивне знаряддя, протигази.

Проводиться належна робота серед здобувачів освіти щодо військової, прикладної фізичної, медико-санітарної, психологічної підготовки та з цивільного захисту. Приділяється увага професійній орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.
Учитель Захисту України Вадим Пилипенко враховує особистісно-орієнтований підхід до навчання учнів та вирішує три основні напрями: оздоровчий, тренувальний, освітній. Тренувальний напрям служить для підвищення рівня рухової підготовленості. Освітній напрям дає змогу озброїти учнів знаннями.
Уроки проводяться  з використанням мультимедійних засобів: презентації, тестуючих програм, електронних посібників та тренажерів, відеофільмів.

Вчителем створена і використовується у роботі Програма для  індивідуального фізичного зростання  дитини з особливими освітніми потребами (учня 11 класу). Після  застосування цієї програми у юнака значно покращився стан здоров’я,про що свідчать показники останнього медичного огляду.
У Нижньоторгаївському ліцеї працюють гуртки  військово–патріотичного спрямування «Джура» та «Влучний стрілець». Створено рій джур «Нащадки козаків», який був неодноразовим учасником  обласних змагань «Покровський гарт» та виборював загальнокомандні та індивідуальні  призові місця. Школярі, також, серед призерів та переможців районних, обласних етапів всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

У закладі діють гуртки мас-рестлінгу та пауерліфтингу, футболу, волейболу та баскетболу.  Учні, що їх відвідують, беруть участь у Всеукраїнських, обласних, регіональних, районних  змаганнях, мають велику  кількість медалей, дипломів, грамот.
Щорічно  проводяться виховні заходи до Дня Незалежності, Дня  Миру, Дня захисника України та українського козацтва, Дня Соборності, Дня Гідності та Свободи.  Вшановується пам'ять Героїв Небесної Сотні, Героїв Крут, жертв Голодоморів та Голокосту. Організовуються зустрічі з  членами районної спілки ветеранів Афганістану, учасниками АТО і ООС.

Доброю традицією стало проведення олімпійських  тижнів,  тижнів спорту, військово–спортивних змагань між учнями та вчителями на День «Козацтва» та День «Захисника України», День Збройних Сил України.
Для участі у проєктах «Re-aktive- Yunior»,  «Web-вітрина: спорт заради сталого розвитку», «Web – марафон – спорт заради розвитку», «Healthy School» було створено відеопродукцію і як результат, є відповідні грамоти та дипломи.
Форми і методи  роботи, які використовує педагогічний колектив тісно пов`язані між собою, взаємозумовлені та становлять єдиний комплекс.

Досвід роботи Нижньоторгаївського ліцею з допризовної підготовки учнівської молоді постійно популяризується через засоби масової інформації, у соціальній мережі Інтернет на веб-сайті та Фейсбук-сторінці ліцею.