У селищі вшанували пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни та у наш час на сході України, а також захисників, які воювали на території інших держав

Дата: 09.05.2021 12:50

9 травня - велична подія для кожного, хто пишається славним минулим свого народу, шанує  невмирущий подвиг воїнів-визволителей, усіх, хто зробив свій внесок у перемогу в Другій світовій війні.

Для нас, жителів Сірогозщини, ця дата по-особливому дорога, адже надзвичайно дорого коштувало визволення від ворога кожного населеного пункту. Близько   тисячі   воїнів  покояться   у  сірогозькій  землі. Більше чотирьох тисяч сірогозьких воїнів гідно воювали на фронтах Другої світової війни. Більше 2 тисяч з них загинули та пропали безвісті, серед яких 780 це – жителі селища.

І не дивлячись на те, що пройшло відносно багато часу, ми пам’ятаємо, і завжди будемо пам’ятати героїчний подвиг наших захисників та визволителів. Адже пам’ять про них та їх подвиг для нас священна.

Сьогодні, у День 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у селищі Нижні Сірогози, керівництво селищної ради разом з представниками відділів, організацій, які функціонують на території громади, Нижньосірогозької селищної організації ветеранів війни та праці, військових, молоді та громадськості вшанували пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни та у наш час на сході України, а також захисників, які воювали на території інших держав, поклавши квіти до меморіалу «Скорботна мати», пам’ятника «Танк», воїнів-інтернаціоналістів та пам’ятного знаку, встановленого на честь вшанування подвигу учасників АТО та загиблих.

Протягом дня родини та поодинокі громадяни приносили квіти до меморіалу «Скорботна мати», вшановуючи пам’ять про своїх дідів та прадідів. Щороку, цього дня приїздять до меморіалу і з інших населених пунктів та областей. Одна із таких родин – з Олешок, які вшановують пам’ять про свого діда, який загинув, визволяючи Сірогозщину від нацистів у роки Другої світової війни – Мотрич Е.М.

Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих воїнів, перед пам’яттю наших земляків, які померли від ран у повоєнні роки.

Ми завжди будемо вдячні воїнам 19-го танкового та 4-го гвардійського кавалерійського корпусів, які у жовтні 1943 року, в жорстоких боях, звільняли наші села від ворога.

Дякуємо усім ветеранам Другої світової війни, сучасним героям за самовідданість і любов до України, які вибороли право на життя і свободу нашого народу, за те, що мужньо стояли і стоять за звільнення нашої рідної землі.

Бажаємо ветеранам, дітям війни та всім жителям Сірогозщини здоров'я, щастя, добробуту, тепла і затишку у власних родинах, миру та злагоди.