Здійснено комплексне обстеження  територій за межами населених пунктів щодо встановлення фактів підпілу сухої стерні на полях.

Дата: 03.08.2021 12:53

Знаючи ситуацію, яка відбувається на полях після збору врожаю, вчора ввечері, 02 серпня,  селищний голова Дмитро Такаджи разом з заступником Сергієм Дашковським, залучивши представників поліції та пожежної частини здійснили об’їзди  територій за межами населених пунктів, під час яких стали свідками горіння сухої стерні на полях біля сіл Сірогози, Верхні Сірогози, Нижні Торгаї та Першопокровка.

Вечір понеділка тривав довго, до першої години ночі. За цей час, за поданням керівництва селищної ради, поліціянтами зареєстровано 4 випадки підпалу. Вранці ще один. Всього з початку косовиці зареєстровано 9 справ.

На даний час матеріали знаходяться у правоохоронних органах, проводиться досудове слідство. Встановлюються причини загорянь та причетні особи до підпалів. Після проведення слідчих дій, винні будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Селищний голова тримає хід проведення слідства на особистому контролі. Час зупинити це середньовіччя, яке вже давно не практикується у інших регіонах, адже завдає великої шкоди довкіллю, що в свою чергу впливає на стан здоров’я людей. Є інші екологічно безпечні методи   обробітку землі, які не погіршують якісні особливості чорнозему, не знижуючи родючості ґрунтів.

Шановні жителі громади! Не забувайте про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи. Тому, головне, дотримуватись правил безпеки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї .

За підпали ж передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 77-1 КУАП випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю або з порушенням умов дозволу передбачають штраф для громадян від 3 060 до 6 120 гривень, для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, громадяни заплатять від 6 120 до 12 240 гривень штрафу, посадові особи — від 21 420 до 30 600 гривен.

Ст. 245 Кримінального кодексу передбачає за знищення або пошкодження довкілля у результаті пожежі штраф від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження/позбавлення волі на термін від 2 до 5 років. При повторному вчиненні злочину, якщо він спричинив загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, передбачене позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

Згідно зі ст. 77-1 КУАП за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю або з порушенням умов дозволу передбачається штраф для громадян від 3 060 до 6 120 гривень, для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, громадяни заплатять від 6 120 до 12 240 гривень штрафу, посадові особи — від 21 420 до 30 600 гривен.