2023 рік
Звіт про роботу Нижньосірогозької селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області
за 2023 рік
Територія Нижньосірогозької селищної територіальної громади з першого дня повномасштабного вторгнення військ рф 24 лютого 2022 року по теперішній час перебуває в тимчасовій окупації, та включена до Переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309.
Відповідно до Указу Президента України від 27 жовтня 2022 року №738/2022 утворена Нижньосірогозька селищну військова адміністрація Генічеського району Херсонської області.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16 листопада 2022 року № 2778-IX «Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Херсонській області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування, начальник селищної військової адміністрації крім повноважень, віднесених до його компетенції Законом України «Про правовий режим воєнного стану», здійснює повноваження селищної ради, її виконавчого комітету, селищного голови. Апарат селищної ради, виконавчий комітет, інші виконавчі органи, комунальні підприємства, установи та організації Нижньосірогозької територіальної громади підпорядковуються начальнику селищної військової адміністрації.
На кінець 2023 року штатна чисельність Нижньосірогозької селищної військової адміністрації становила 5 чол., працюють 4 чол. (начальник СВА, заступник начальника СВА, головний бухгалтер, головний спеціаліст з питань цивільного захисту).
Штатна чисельність Нижньосірогозької селищної ради станом на 01 січня 2024 року - 94 шт.од., в тому числі: 66 посадових осіб, 19 службовців, 9 техпрацівників. Наразі обліковується 17 вакантних посад.
На простої перебувають 47 працівників, призупинено трудові відносини 9 чол., перебувають у відпустках за свій рахунок 3 чол., 1 соціальна відпустка
17 посадових осіб (секретар селищної ради, 7 начальників відділів, 9 спеціалістів), які перебувають на підконтрольній території України, працюють дистанційно.
З початку року опрацьовано 1612 вхідних документи. Переважна більшість кореспонденції надійшла з обласної військової адміністрації, її структурних підрозділів та обласних служб. Забезпечено своєчасне реагування на 544 контрольних документи та надані інформації про стан реагування та їх виконання.
Щотижня начальник СВА проводив онлайн наради з посадовими особами, на яких розглядались актуальні питання та шляхи їх вирішення.
З початку року начальником селищної військової адміністрації видано 141 наказ з основної діяльності та 184 розпорядження з кадрових питань. На підставі наказів начальника СВА своєчасно провадилися зміни до показників бюджету селищної територіальної громади та бюджетних програм, що в свою чергу забезпечило стабільне фінансування бюджетної сфери.
Наказом начальника СВА від 14.03.23 року затверджена Програма створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного та природного характеру Нижньосірогозької селищної територіальної громади. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 24 млн. грн. З метою забезпечення наявності резервних джерел живлення Програмою передбачено заходи з придбання генераторів, створення та накопичення матеріального резерву паливно- мастильних матеріалів. Таким чином, після деокупації території громади буде створено матеріальний резерв, який зокрема використовуватиметься для забезпечення техніки, задіяної в роботі критичної інфраструктури.
Наказом начальника селищної військової адміністрації від 07 квітня 2023 р. № 24 створено Нижньосірогозьку селищну субланку Генічеської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Херсонської області та затверджено положення про неї та затверджено план заходів з організації цивільного захисту на території громади після деокупації. Затверджено графік проходження функціонального навчання керівного складу та фахівців Нижньосірогозької селищної ради, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади.
Наказом начальника селищної військової адміністрації від 05 травня 2023 р. № 30 затверджена селищна Програма підтримки Збройних Сил України на 2023 рік.
На виконання селищної Програми підтримки Збройних сил України забезпечено надання допомоги підрозділам сил безпеки і оборони України. У 2023 році з селищного бюджету перераховано субвенцій на загальну суму 3 млн 119,2 тис грн, а саме:
-
інша субвенція бюджету Чорнобаївської сільської територіальної громади на придбання безпілотних авіаційних комплексів 1 000,0 тис грн;
-
військовій частині ХХХ на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів DJI або їх аналогів – 1 000,0 тис грн;
-
військовій частині ХХХ на закупівлю одного спеціального автомобіля Renault Duster з додатковим обладнанням для військовослужбовців 16 окремого батальйону охорони громадського порядку Національної гвардії України для виконання бойових завдань, несення служби з охорони громадського порядку на вулицях міста Херсона та області - 970,6 тис грн;
-
на придбання форменого одягу та взуття для потреб 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Херсонській області - 148,6 тис грн.
На виконання Закону України «Про адміністративну процедуру», наказом начальника СВА затверджено Положення про комісію з розгляду скарг в Нижньосірогозькій селищній раді та склад комісії. Також, наказом начальника СВА утворена робоча група з питань впровадження Закону України «Про адміністративну процедуру» в Нижньосірогозькій селищній раді та затверджено організаційний план з питань впровадження нового Закону, секретаря селищної ради визначено відповідальною за загальну координацію впровадження Закону України «Про адміністративну процедуру» в апараті селищної ради, виконавчих органах, підприємствах, установах.
З метою забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, викликаних припиненням або погіршенням надання важливих для їх життєдіяльності послуг чи припиненням здійснення життєво важливих функцій, взаємодії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури, а також відновлення функціонування об’єктів критичної інфраструктури на території громади наказом начальника СВА затверджена селищна Програма забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Нижньосірогозької селищної територіальної громади на 2024– 2026 роки.
Затверджена програма соціально-економічного та культурного розвитку Нижньосірогозької селищної територіальної громади на 2024 рік. Враховуючи умови воєнного стану в Україні, Програма базується на аналізі основних показників і тенденцій соціально-економічного розвитку громади у 2023 році та визначає мету, завдання та заходи економічного та соціального розвитку громади на 2024 рік, виконання яких передбачає координацію спільних дій селищної військової адміністрації у співпраці з представниками бізнесу та громадських організацій задля втілення єдиної державної регіональної політики розвитку громади. Програма містить перелік основних заходів, які передбачається реалізувати та фінансувати у 2024 році.
В зв’язку з кадровими змінами, наказом начальника СВА затверджено новий склад житлової комісії при виконавчому комітеті Нижньосірогозької селищної ради та нове Положення.
Здійснювався щомісячний аналіз законності проведення виплат працівникам комунальних установ та закладів, які перебувають на простої, керівниками надані уточнені відомості про місце перебування та оплату праці працівників. Всі працівники селищних комунальних установ та закладів, які перебувають на простої отримували гарантовану виплату не менше 2/3 посадового окладу. З працівниками, які пішли працювати до «окупаційних» закладів та установ, наказами керівників закладів своєчасно призупинені дії трудових договорів (дошкільні навчальні заклади - 10 чол., заклади загальної середньої освіти - 48 чол., заклади позашкільної освіти – 7 чол., культури – 8 чол.).
Наказами начальника СВА утворені комісія по обстеженню та фіксації пошкоджень, руйнувань будівель та споруд приватної, комунальної та державної форм власності, а також комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади. Визначено відповідальних працівників, яким надано доступ через електронний кабінет та Єдиний державний вебпортал електронних послуг для використання засобів Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до їх функціонального призначення. Проводилась відповідна робота у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, а саме: здійснювалась реєстрація інформаційних повідомлень (так, всього отримано 71 інформаційне повідомлення, 71 опрацьовано, з них зареєстровано 31 об’єкт нерухомого майна), з формуванням відповідної щомісячної звітної інформації. З метою підвищення кваліфікації щодо користування програмним забезпеченням Реєстр пошкодженого та знищеного майна прийнято участь в онлайн-нарадах з таких питань: щодо функціонування програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна та роботи комісій; щодо ознайомлення з оновленим та доопрацьованим функціоналом надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Опрацьовувались навчальні матеріали щодо роботи у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
На виконання доручення начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 07.09.2023 року заступник начальника СВА у період з 25.09.2023 по 03.11.2023 року був залучений у роботі комісії Херсонської міської військової адміністрації з надання компенсації за пошкоджене/зруйноване майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Спеціаліст з питань цивільного захисту прийняла участь в онлайн семінарах, вебінарах, конференціях, а саме: «Щодо ознайомлення з оновленим та доопрацьованим функціоналом надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна»; «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні»; «Щодо роботи з Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (цифрова екосистема DREAM), «Warning Audio - місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення (МАСЦО)»; «Захист прав потерпілих внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС як воєнного злочину та екоциду»; «Розгляд проблем збереження людського (трудового) потенціалу для потреб відновлення економіки від наслідків війни»; «Збереження та розвиток потенціалу промисловості будівельних матеріалів в Україні для забезпечення невідкладного відновлення житлової, соціальної, транспортної та виробничої інфраструктури, постраждалої від наслідків війни»; «Ділова активність в умовах воєнного стану, підвищення ефективності інструментів державно-приватного партнерства з розробки та реалізації комплексних програмних заходів для повоєнного розвитку економіки, обговорення можливості збільшення ефективності комунікацій громадських організацій, промисловців, підприємців, роботодавців та органів державної влади з вирішення завдань забезпечення економічної самодостатності України»; «Забезпечення пріоритетного розвитку переробної промисловості у процесі відновлення від наслідків війни, визначення нагальних потреб функціонування індустріальних парків, зокрема профільних, з метою підвищення рівня технологій у виробництві, глибокої переробки сировини, використання інструментів державно-приватного партнерства, локалізації у публічних закупівлях тощо»; «Забезпечення виробничої потужності промисловості будівельних матеріалів в контексті Плану відновлення України від наслідків війни (Указ Президента України №266/2022)»; «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні»; «Тиждень енергоефективності» та "Залучення литовського бізнесу до проєктів реконструкції та будівництва інфраструктури в Україні". З метою підвищення медіа-грамотності у використанні електронних поштових та інших сервісів для обміну інформацією, користуванні соціальними мережами в службових та особистих цілях пройдено підвищення своєї кваліфікації шляхом проходження онлайн курсів на національній онлайн платформі «Дія» з отриманням відповідних сертифікатів на теми: «Регіональна цифрова трансформація», «Обережно! Кібершахраї», «Персональна кібергігієна», симулятор «Персональна кібергігієна» та «Кіберграм»; в онлайн конференції «Тиждень енергоефективності» та в онлайн засіданні УСПП "Залучення литовського бізнесу до проєктів реконструкції та будівництва інфраструктури в Україні", пройшла онлайн навчання під час яких розглянуто такі теми: «Створення ефективної системи управління безпекою. Розвиток добровільного пожежного руху в громадах»; «Сучасна система сповіщення «Вуличне радіо». Етапи впровадження»; «Взаємодія між пожежними підрозділами територіальних громад, лісокористувачів та Державної служби з надзвичайних ситуацій під час гасіння пожеж в природних екосистемах»; «Яка вона-Сучасна система сповіщення?»; «Організація та діяльність місцевої добровільної пожежної охорони: функції, структура, методична база»; «Доведення основних положень ДБН В.2.2-5:2023 Захисні споруди цивільного захисту»; «Як правильно виготовити проектно-кошторисну документацію по системі сповіщення»; «Інформування населення щодо ризиків мінних загроз»; «Роз’яснення щодо підготовки програм, передбачених статтею 20 Закону України «Про критичну інфраструктуру»; «Відпрацювання порядку використання матеріально-технічних засобів на об’єктах електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків». Пройшла онлайн-курси на навчальній платформі Асоціація саперів України з отриманням відповідних сертифікатів: «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів», тривалість 30 годин (1 кредит ЄКТС) та «Навчальний курс із безпеки життя», тривалість 30 годин (1 кредит ЄКТС).
Проводилася робота щодо формування необхідного інформаційного матеріалу для наповнення сайту https://ns-gromada.gov.ua. Оновлено розділ «Цивільний захист», а саме: доповнено рубрику «Нормативно-правова база з питань цивільного захисту» з посиланням на нормативно-правові акти та рубрику «Бібліотека корисних порад» з інформаційними рекомендаціями щодо дій у надзвичайних ситуаціях та про небезпеки побутового, природного, соціального, техногенного та іншого характеру.
Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Нижньосірогозької селищної ради працює з 01 жовтня 2020 року. З початку створення, відділом ЦНАП було надано близько 19 000 адміністративних послуг мешканцям громади. Проте, у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України, тимчасовою окупацією території Нижньосірогозької селищної територіальної громади та блокуванням / обмеженням доступу адміністраторів ЦНАП до єдиних та державних реєстрів – задовольнити потреби мешканців громади у сфері адміністративних послуг було вкрай важко.
Проте, у зв’язку з надходженням великої кількості звернень громадян з питань надання адміністративних послуг з декларування/реєстрації місця проживання осіб, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб, видачі витягів з відповідного реєстру територіальної громади, актуалізації даних в реєстрі, а також запитів органів державної влади щодо місця реєстрації осіб на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади, Нижньосірогозькою селищною військовою адміністрацією в 2023 році розпочата робота щодо відновлення доступу до реєстру територіальної громади.
Для цього, 20 жовтня 2023 року між відділом «Центр надання адміністративних послуг» Нижньосірогозької селищної ради та благодійною організацією «ХЕРСОН НЕСКОРЕНИЙ» заключено Меморандум про співпрацю та партнерство, яким відділу ЦНАП надано в користування приміщення для розміщення адміністратора відділу ЦНАП селищної територіальної громади. Відтак, наказом начальника селищної військової адміністрації визначено місце тимчасового розташування (дислокації) відділу «Центр надання адміністративних послуг» Нижньосірогозької селищної ради за адресою: вул. Січових стрільців, буд. 13, 4-й поверх, офіс 09, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76018.
14 листопада 2023 року Органу реєстрації місця проживання Нижньосірогозької селищної ради, яким визначено відділ ЦНАП, відновлено доступи до реєстру територіальної громади. Також, проведена робота по забезпеченню відділу ЦНАП відповідною комп’ютерною технікою, пристроями комунікації з громадянами, засобами криптографічного захисту.
З метою приведення власних нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства, які виникли за час не функціонування відділу, затверджено оновлений Перелік адміністративних послуг, що надається через відділ ЦНАП.
На сьогодні, всього перелік налічує 329 адміністративних послуг. Однак, у зв’язку із запровадження воєнного стану в Україні та тимчасовою окупацією території Нижньосірогозької територіальної громади, відділом ЦНАП можливо надавати обмежену кількість, а саме 17 адміністративних послуг. Це послуги, що пов’язані з соціальним захистом ветеранів війни, послуги з реєстрації/декларування місця проживання та послуги місцевого значення.
Постійно велася активна робота над відновленням надання максимальної кількості адміністративних послуг.
Проводилась робота щодо приведення інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг до вимог чинного законодавства з урахуванням внесених змін до спеціальних нормативних актів.
Всього, з моменту релокації, відділом «Центр надання адміністративних послуг» селищної ради надано 245 адміністративних послуг мешканцям Нижньосірогозької селищної територіальної громади, а саме:
Отримано повідомлень про пошкоджене майно |
3 |
Внесення змін до інформації в Реєстрі територіальної громади |
110 |
Видача витягу з реєстру територіальної громади |
99 |
Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання |
30 |
Надання довідок-характеристик на громадян |
1 |
Надання копії (витягу з) рішення сільської, селищної, міської ради, копії (витягу з) рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради, копії (витягу з) протоколу сесії пленарного засідання сільської, селищної, міської ради, копії (витягу з) розпорядження сільського, селищного, міського голови |
1 |
Засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них |
1 |
З метою забезпечення відкритого спілкування з мешканцями громади та надання консультацій з питань отримання ними будь якої інформації, адміністративних послуг, а також прийняття звернень, адресованих селищній військовій адміністрації або виконавчим органам селищної ради почав функціонувати телефонний номер відділу «Центр надання адміністративних послуг». Так, відділом отримано 34 звернення, що надійшли на телефонний номер відділу та електронну пошту ЦНАПу:
Видача довідки про отримання (неотримання) соціальної допомоги |
1 |
Призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям |
1 |
Призначення державної допомоги при народженні дитини |
2 |
Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям |
1 |
Видача грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” |
1 |
Реєстрація місця проживання |
1 |
Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання |
1 |
Реєстрація місця проживання дитини до 14 років |
2 |
Видача витягу з реєстру територіальної громади |
4 |
Подання заяви про коригування адреси об'єкта нерухомого майна |
1 |
Взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов |
3 |
Надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива |
1 |
Призначення пільги на придбання палива, у тому числі рідкого, скрапленого балонного газу для побутових потреб |
1 |
Надання довідки про перебування (не перебування) на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, АСОПД, Житлові субсидії |
2 |
Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно |
1 |
Внесення змін до інформації в Реєстрі територіальної громади |
7 |
Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам |
1 |
Державна реєстрація смерті |
1 |
Видача Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян |
1 |
Державна реєстрація народження дитини та її походження |
1 |
Всім заявникам надано вичерпні роз’яснення.
Адміністратори відділу перебувають на підконтрольній Уряду України території, дистанційно продовжують працювати і за таких умов надають низку послуг жителям Нижньосірогозької селищної територіальної громади, насамперед тим, хто виїхав з окупації і нині потребує допомоги і підтримки.
З метою поновлення онлайн-моніторингу ефективності роботи та оцінки якості надання адміністративних послуг, що надаються відділом ЦНАП, проведено відновлення підключення відділу до ПК ЦНАП ( ІС "Вулик").
З метою отримання копій цифрових документів підписаних особистим КЕП користувача Дії, відділ «Центр надання адміністративних послуг» приєднано до шерингу документів з допомогою застосунку ДІЯ та сформовано QR-код для шерингу документів в Дії.
З моменту відновлення доступу до РТГ адміністратором ЦНАП опрацьовано понад 200 повідомлень в Реєстрі територіальної громади, що надійшли від Державної міграційної служби, Єдиного державного демографічного реєстру та органів реєстрації територіальних громад з питань зміни персональних даних та зняття з реєстрації мешканців громади.
Також, проведено роботу по перейменуванню вулиць населених пунктів громади у Реєстрі територіальної громади, перейменування яких відбулось напередодні повномасштабного вторгнення.
Оновлено доступ до Порталу ЄДЕССБ (Єдина державна електронна система у сфері будівництва), пройдено верифікацію.
Відділом ЦНАП отримано доступ до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для прийняття повідомлень від громадян про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Спеціалісти ЦНАП активно працюють над планом відновлення роботи Центру після звільнення території.
Якісно підготовлені документи допоможуть, одразу ж після деокупації території громади, забезпечити найскоріше поновлення доступів до державних реєстрів працівникам ЦНАП та відновити повноцінне і ефективне надання адміністративних послуг мешканцям громади. Для цього, з метою відновлення адміністраторам, державним та кадастровим реєстраторам ЦНАПу доступу до інших державних реєстрів підготовлено проєкти листів до Міністерства юстиції України, до Державного підприємства «Національні інформаційні системи» (ДП «НАІС») щодо відновлення адміністраторам та державним реєстраторам відділу ЦНАП доступу до державних реєстрів, ДРРП, ЄДР та ДРАЦС. Підготовлено проєкт листа до ДП «Дія» щодо відновлення адміністраторам відділу ЦНАП доступу до Порталу Дія для надання комплексної послуги «єМалятко». Одразу після деокупації території громади листи негайно будуть направлені для опрацювання.
Опрацьовано питання щодо проходження стажування адміністратора відділу ЦНАП у сфері земельних відносин у Головному управлінні Держгеокадастру з метою отримання довідки про проходження стажування та подальшого отримання доступу до Державного земельного кадастру одразу після деокупації громади.
Проведена робота щодо відновлення роботи модулю шифрування в ІІС «Соціальна громада» та отримання доступу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Селищною радою отримано модулі шифрування (МШ) для підключення до крипто-мережі Мінсоцполітики України та ІІС «Соціальна громада» для відділу ЦНАП. Це дозволить одразу ж після деокупації розпочати роботу з прийому заяв від громадян шляхом формування електронних заяв для призначення усіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат.
Окрім того, працівникам відділу ЦНАП надано доступ до Кабінету масового електронного сервісу Пенсійного фонду України для передачі органам Пенсійного фонду поданих особами заяв з документами та/або відомостями для призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
З метою реалізації запровадження адміністративних послуг із забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю у центрах надання адміністративних послуг, направлено листа до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для надання доступу до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю працівникам відділу ЦНАП.
Велика увага приділяється підвищенню рівня професіоналізму та обізнаності адміністраторів. Адміністратори відділу постійно підвищують свій рівень кваліфікації шляхом участі в онлайн семінарах, вебінарах, тренінгах та онлайн-конференціях щодо надання якісних адміністративних послуг в умовах кризового реагування та відновлення.
Для покращення поінформованості громадян Центром надання адміністративних послуг систематично доводиться інформація щодо графіку надання адміністративних послуг, актуального переліку адміністративних послуг, а також новин, що стосуються надання мешканцям громади адміністративних послуг відділом ЦНАП Нижньосірогозької селищної ради за допомогою місцевих активістів, офіційним контактним телефоном відділу ЦНАП - +380665494721, висвітлюється на офіційному вебсайті Нижньосірогозької селищної ради https://ns-gromada.gov.ua/, на офіційній сторінці відділу ЦНАП Нижньосірогозької селищної ради у Фейсбуці - https://www.facebook.com/cnap.nselrada, офіційній сторінці Нижньосірогозької селищної військової адміністрації у Фейсбуці - https://www.facebook.com/nsiradmin.
На території Нижньосірогозької селищної територіальної громади обліковується 4 установи соціального напрямку.
У 2023 році штатна чисельність відділу соціального захисту населення, медицини та служба у справах дітей становила 8 працівників, із них 5 знаходились у простої.
Впродовж 2023 року до відділу на виконання надійшли 639 вхідних документи, із них 287 контрольних. Було підготовлено відповіді на 672 контрольних документи, у тому числі: до департаменту соціального розвитку – 330, до служби у правах дітей – 195, на інші відділи Херсонської обласної військової адміністрації – 147. Також було підготовлено 123 вихідних документи.
Працівники відділу систематично підвищували свою кваліфікацію шляхом проходження онлайн-курсів на національній онлайн-платформі «Дія.Цифрова освіта», на Платформі соціальної освіти, а також шляхом участі у різноманітних онлайн-заходах. Так, протягом 2023 року фахівці відділу взяли участь у 43 онлайн-заходах (28 - з питань соціального захисту населення, 3 - охорони здоровʼя, 5 - захисту прав дітей, 5 - бухгалтерського обліку, 2 – інших питань).
Забезпечувалось висвітлення діяльності відділу у форматі відкритих даних на офіційному вебсайті Нижньосірогозької селищної територіальної громади (накази, паспорти бюджетних програм), а також актуальних новин з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей. У звітному періоді у розділі «Соціальний захист» було розміщено 57 статей, у розділі «Служба у справах дітей» - 19 статей.
Були опрацьовані інформаційні картки 42 адміністративних послуг у сфері соціального захисту населення, що надаються через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Нижньосірогозької селищної ради.
Відділом було узагальнено інформацію щодо участі громади у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». Так, на офіційному вебсайті Нижньосірогозької селищної ради та на офіційній сторінці Нижньосірогозької селищної військової адміністрації у Facebook за період проведення акції з 25 листопада по 10 грудня 2023 року було розміщено 32 тематичні матеріали.
Забезпечувався щотижневий моніторинг місця перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на обліку служби у справах дітей у громаді. Станом на 01 січня 2024 року на обліку у громаді перебували 34 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них на тимчасово окупованій території знаходилось 19 дітей, на підконтрольній Україні території – 10 дітей, за кордоном (крім російської федерації та білорусі) – 5 дітей.
У зв’язку зі смертю опікуна було припинено опіку над 1 дитиною-сиротою та організовано вивезення дитини на підконтрольну Україні територію для встановлення опіки.
Також на обліку перебували 32 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах, з них - 30 дітей знаходилось на тимчасово окупованій території, 1 дитина - на підконтрольній Україні території, 1 дитина незаконно без батьків була вивезена до російської федерації. Інформація про депортування дитини була подана для внесення до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України.
З метою захисту прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та інформування служби у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації проводився моніторинг родин, до яких влаштовані діти зазначених категорії, та з якими втрачено зв'язок і відсутнє спілкування. Станом на 01 квітня 2023 року було втрачено зв'язок з 9 родинами, в яких виховувались 15 дітей. Протягом року відновлено зв'язок з 5 родинами. Станом на 01 січня 2024 року залишився відсутній зв'язок з 2 родинами (2 дитини).
У 2023 році до Головного управління Національної поліції в Херсонській області було направлено 5 листів щодо розшуку 8 дітей та їх законних представників, з якими було втрачено зв’язок; відомості щодо їх розшуку були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за п. 1, п. 2 ч. 2 ст. 115 та п. 1 ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Також було направлено 4 листи до служб у справах дітей інших областей щодо надання допомоги у встановленні місця перебування 3 дітей, позбавлених батьківського піклування; місце перебування даних дітей було встановлено.
Забезпечувався контроль за наданням одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку. До органу освіти громади були подані списки на 11 дітей. Станом на 01 січня 2024 року допомогу отримали 3 особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, на загальну суму 5430,00 грн, з них 2 особи отримали кошти з бюджету Нижньосірогозької селищної територіальної громади на суму 3620,00 грн, 1 особа – з бюджету громади за місцем переміщення (фактичного проживання) у розмірі 1810,00 грн. 8 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомогу не отримали з об’єктивних причин (неможливістю відкриття рахунка в українському банку на тимчасово окупованій території).
Була надана відповідь на запит служби у справах дітей іншої області щодо постановки 1 дитини, позбавленої батьківського піклування, на квартирний облік за місцем походження та зібрані відповідні документи.
В рамках реалізації проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з надання грошової допомоги для дітей в альтернативних формах сімейного виховання, була проведена реєстрація 1 прийомної сім’ї, в якій виховуються 2 дітей, та 3 родин опікунів/піклувальників, в яких виховуються 3 дитини. Вищезазначені сім’ї стовідсотково отримали профінансовані кошти з розрахунку 6600 грн. на кожного члена сім’ї.
У звітному періоді було надано практичну допомогу сім’ям, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з різних питань:
- 3 родинам було надано допомогу по відновленню державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та грошового забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям (направлені запити до державних органів, зібрані документи, надані контактні дані тощо);
- 2 дітям, позбавленим батьківського піклування, які мали статус внутрішньо переміщених осіб, була надана допомога в отриманні витягів з обліково-статистичних карток дітей з ЄІАС «Діти», необхідних для вступу до вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти на пільгових умовах; зазначені витяги були отримані у службі у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації та надіслані на адресу місця фактичного перебування дітей;
- 1 родині було надано допомогу у підготовці документів на отримання грошової допомоги на оренду житла сім’ям, які є внутрішньо переміщеними особами, від БО «БФ «АДРА Україна»; родина отримала допомогу на суму 27,0 тис. грн;
- 1 особі з числа дітей-сиріт була надана консультаційна допомога щодо використання коштів субвенції з державного бюджету на придбання житла, отриманої у 2021 році.
У зв’язку з відсутністю у сектора служба у справах дітей відділу соціального захисту населення, медицини та служба у справах дітей Нижньосірогозької селищної громади доступу до ЄІАС «Діти» до служби у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації було направлено клопотання щодо зняття з обліку в ЄІАС «Діти» у зв’язку з досягненням повноліття 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; дані зміни в ЄІАС «Діти» були проведені.
З метою оновлення даних в особових справах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до служб у справах дітей з інших областей було направлено 6 запитів щодо надання відповідних документів, зокрема, звітів про стан виховання, утримання і розвитку дитини, а також 1 запит до закладу освіти щодо надання інформації про стан навчання 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; відповіді отримано.
Було підготовлено та направлено 3 відповіді на запити служби у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації щодо малолітньої дитини, яка станом на 24.02.2022 р. тимчасово перебувала у комунальному некомерційному підприємстві «Херсонський обласний будинок дитини» Херсонської обласної ради на державному утриманні і в період окупації м. Херсон була депортована до російської федерації.
Було проведено моніторинг стану утримання дітей, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із сімейних форм виховання; проанкетовані 2 сімʼї піклувальників, на 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, складено картки моніторингу умов перебування дітей/осіб за межами України.
Крім того, протягом 2023 року було підготовлено відповіді на запити органів прокуратури щодо фактів протиправного переміщення українських дітей (таких у громаді 1 дитина); уточнено актуальну інформацію на усний запит органів поліції про фактичне місце перебування 8 дітей та їх законних представників; підготовлено 3 відповіді на запит публічної інформації щодо дітей зі статусом постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, щодо евакуації та депортації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також підготовлено відповідь на запит щодо зняття з обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитини, позбавленої батьківського піклування, для передачі центру надання соціальних послуг для соціального супроводження за місцем фактичного проживання.
У 2023 році розроблено та затверджено Програму соціальної підтримки військовослужбовців Нижньосірогозької селищної територіальної громади, які брали (беруть) участь у захисті України від збройної агресії рф на 2023-2025 роки. Програмою було передбачено надання матеріальної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади. Загальна сума видатків програми становила 5 600 тис. грн, у т.ч. на 2023 рік – 1 600 тис. грн.
Впродовж 2023 року було проведено 14 засідань комісії з питань надання матеріальної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей в онлайн форматі; за результатами яких відповідно до протокольних рішень було надано матеріальну допомогу 44 особам на загальну суму 530,0 тис. грн. У тому числі: 1 член сімʼї військовослужбовця отримав допомогу на поховання померлого військовослужбовця на суму 20,0 тис. грн, 8 військовослужбовців отримали допомогу на лікування у зв’язку з пораненням на загальну суму 160,0 тис. грн, 34 військовослужбовця ЗСУ, які беруть участь у захисті України від збройної агресії рф, отримали допомогу на загальну суму 340,0 тис. грн, 1 член сімʼї, який знаходився в пошуку безвісти відсутнього військовослужбовця, отримав допомогу на суму 10,0 тис. грн.
50 військовослужбовців та членів їх сімей отримали консультаційну допомогу у телефонному режимі щодо порядку звернення за отриманням матеріальної допомоги.
3 родинам військовослужбовців, які зникли безвісти, було надано консультаційну допомогу щодо розшуку рідних та контактні дані служб та організацій, які можуть надати допомогу з цього питання.
Було проведено роботу щодо реєстрації на отримання грошової допомоги на оренду житла сімʼям, які є внутрішньо переміщеними особами, від БО «БФ «АДРА Україна». Усього було зібрано та подано на отримання допомоги 18 заяв від громадян разом з відповідними пакетами документів. 18 заявників отримали допомогу на суму 535 тис. грн.
З метою отримання допомоги з обласного бюджету до Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації було подано інформацію щодо 197 Захисників та Захисниць України (осіб, які брали участь у проведенні антитерористичної операції / операції Обʼєднаних сил, осіб, які беруть участь у заходах оборони України у зв’язку з військовою агресією російської федерації) та 4 членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
У грудні звітного року у відділі було проведено роботу щодо організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, видано наказ про відповідальну особу, складено списки персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відповідну інформацію подано до Генічеського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Було розроблено План дій відділу соціального захисту населення, медицини та служби у справах дітей на перший місяць після деокупації.
Визначені приміщення по кожному старостату для можливого зберігання гуманітарної допомоги та видачі гуманітарної допомоги; закріплені працівники за кожним приміщенням та точкою видачі.
Визначено орієнтовну кількість населення громади та орієнтовну потребу в гуманітарній допомозі на кожного мешканця та заплановано видачу гуманітарної допомоги населенню.
Заплановано облаштування 5 пунктів незламності.
Забезпечено визначення потреб домогосподарств громади у паливі. обігріваючих пристроях, генераторів.
Визначені можливі міжнародні організації для співпраці з громадою для надання гуманітарної та соціальної допомоги, медичного, психологічного та юридичного консультування, здійснення евакуації населення, уточнені контактні дані представників.
Проведено роботу щодо визначення необхідної кількості працівників у сфері соціального захисту населення після деокупації території громади та необхідних коштів.
Визначені потреби для функціонування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (проведення поточного ремонту приміщення, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, в тому числі довгострокового користування, придбання автомобіля для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).
Визначено потребу в закупівлі спеціального транспорту для закладів охорони здоров’я Нижньосірогозької селищної територіальної громади, всього необхідно 8 автомобілів швидкої медичної допомоги загальною очікуваною вартістю 9 млн. грн, у тому числі для комунального некомерційного підприємства «Нижньосірогозька центральна лікарня» - 2 автомобілі вартістю 4,2 млн. грн, для комунального некомерційного підприємства «Нижньосірогозький центр первинної медико-санітарної допомоги» - 6 автомобілів вартістю 4,8 млн. грн.
Штатна чисельність Комунальної установа «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» становила 48 осіб, із них 1 особа працює дистанційно; 5 осіб знаходяться у простої та отримують мінімальну заробітну плату з 31 особою призупинено трудові відносини та 11 вакансій.
Комунальним некомерційним підприємством «Нижньосірогозька центральна лікарня» Нижньосірогозької селищної ради було укладено договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров'я на 2023 рік за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території». Станом на 01 січня 2024 року заборгованість із заробітної плати на підприємстві відсутня.
Комунальним некомерційним підприємством «Нижньосірогозький центр первинної медико-санітарної допомоги» Нижньосірогозької селищної ради було укладено договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров'я на 2023 рік за пакетом «Первинна медична допомога», який не забезпечував виплату заробітної плати до кінця року в повному обсязі. У зв’язку зі змінами чинного законодавства з 01.09.2023 р. фінансування підприємства Національною службою здоров'я було призупинено. Станом на 01 січня 2024 року заборгованість з виплати заробітної плати в установі становила 907,58 тис. грн. для 31 особи .
Наказом начальника СВА затверджено мережу класів і контингент здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Нижньосірогозької селищної територіальної громади Херсонської області на 2023/24 навчальний рік за дистанційною формою навчання (888 учнів) та мережу інклюзивних класів і контингент здобувачів освіти з особливими освітніми потребами закладів загальної середньої освіти Нижньосірогозької селищної територіальної громади Херсонської області на 2023/24 навчальний рік за дистанційною формою навчання ( 4 учні).
Упродовж 2023 року відділом освіти, культури, молоді та спорту підготовлено і направлено 123 ініціативних листа для закладів загальної середньої освіти, які організували освітній процес в дистанційному форматі за українськими освітніми програмами (опорний заклад Нижньосірогозький ліцей і Вільненський ліцей).
Систематично здійснювався організаційно-методичний супровід діяльності Вільненського ліцею та опорного закладу Нижньосірогозький ліцей (онлайн консультації, ознайомлення з документами управління освіти і науки ОДА, Херсонської академії неперервної освіти, МОН України тощо).
Щомісячно проводилися організаційні, інформаційні онлайн-наради із спеціалістами відділу, керівниками закладів загальної середньої освіти, директором комунальної установи «Нижньосірогозька централізована бухгалтерія з обслуговування закладів, установ освіти та культури».
Організовано участь ОЗ Нижньосірогозький ліцей і Вільненського ліцею в інформаційно-тематичних заходах та проведення закладами освіти виховних заходів до державних, тематичних, пам’ятних свят України: День Соборності України, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Конституції України, День Української Державності, День Незалежності України, День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, День захисників і захисниць України, День Гідності та Свободи України, День Збройних сил України тощо.
Також, спеціалісти відділу забезпечували організаційний супровід участі закладів освіти у заходах, спрямованих на формування національно-патріотичної свідомості школярів, їх здатності аналізувати ситуацію у державі, розуміти своє значення та роль у сьогоденні та майбутньому; на формування здоров’язберігаючих компетенцій усіх учасників освітнього процесу; на формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості; на створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів; на створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня; на формування здатності учнів до самореалізації у подальшому житті.
Здобувачі освіти ОЗ Нижньосірогозький ліцей і Вільненського ліцею прийняли участь у понад 20 Всеукраїнських, обласних конкурсах, вікторинах та посіли призові місця.
Відділом освіти, культури, молоді та спорту було організовано та проведено в онлайн форматі ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ХIV Міжнародному мовно-літературного конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, II етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Працівники відділу, педагоги, здобувачі освіти та їх батьки активно долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності, присвяченого Дню української писемності та мови (тема диктанту – «Дороги України»).
На виконання ініціатив Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (під патронатом першої леді України Олени Зеленської), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) було організовано проведення у закладах освіти єдиного уроку «Ти як? Повертаємось до школи!», участь у Всеукраїнському флешмобі руханки #Спільно_дбай. Школярі та вчителі ОЗ Нижньосірогозький ліцей потрапили до Національної книги рекордів за участь у флешмобі та отримали відповідні відзнаки.
З метою привернення уваги до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії проявам булінгу, торгівлі людьми та захисту прав жінок, залучили заклади освіти до участі у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» та забезпечили організаційний супровід проведення відповідних просвітницьких, тематичних, інформаційних заходів. До відома учасників освітнього процесу доведено контактну інформацію про організації та установи, служби підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку домашнього насильства.
Проводилась інформаційна кампанія щодо формування медіаграмотності, розвитку та зміцненню навичок критичного мислення та інформаційної гігієни задля посилення стійкості до дезінформації, маніпуляцій та пропаганди. Спеціалісти відділу, педагогічні працівники були залучені до участі у вебінарах на освітніх онлайн-платформах «Всеосвіта», ГО «Прометеус», «Дія. Освіта». У закладах освіти провели Глобальний Тиждень медіаграмотності, Тиждень кібербезпеки. Вчителі та учні, також, приєднались до Всеукраїнського уроку єдності «Як не вестись на маніпуляції та залишатись згуртованими» та участі у щорічному національному тесті з медіаграмотності, організованими у рамках національного проекту «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
Проведено інформаційну онлайн-кампанію, спрямовану на ознайомлення педагогічних працівників, батьків здобувачів освіти із збірником матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», розробленим фахівцями Українського інституту національної пам’яті.
Зосереджувалася увага на організації профорієнтаційної роботи у закладах освіти. Із здобувачами освіти проводилися профорієнтаційні уроки, профорієнтаційні хвилинки, спрямовані на ознайомлення учнів з певними професіями, що відповідають специфіці того чи іншого предмета; віртуальні подорожі до закладів вищої, передвищої, професійно-технічної освіти в Україні, розсилалися інформаційні постери, буклети. Особлива увага приділялася ознайомленню учнівської молоді із військовими навчальними закладами України; професійній орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.
З метою формування індивідуальної відповідальності за свої дії, активної громадянської позиції спрямували увагу закладів освіти на популяризації волонтерської діяльності. Для учасників освітнього процесу були організовані просвітницькі, екологічні, природоохоронні заходи. Педагогічні працівники, здобувачі освіти та їх батьки долучилися до Всесвітнього дня прибирання. У День людей похилого віку учні прийняли участь в акції «Теплом своїм зігрій людину». У День захисника та захисниці України учні взяли участь у волонтерській акції з написання листів і подяк, виготовлення листівок і підготовки відеопривітань захисникам України. Також, у Міжнародний День волонтерства спеціалісти відділу, учасники освітнього процесу активно долучилися до Національного онлайн уроку волонтерства, організованого ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана “JuniorS”» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту. Організували проведення із здобувачами освіти 9-11 класів інформаційних хвилин, на яких учні могли розповісти про волонтерську діяльність своїх близьких, або свій особистий досвід та почути історії один одного.
В умовах дистанційного навчання особливо гостро стоїть проблема рухової активності здобувачів освіти. Тому діяльність закладів освіти була спрямована на проведення з учнями на уроках фізкультхвилинок, руханок. Залучили учасників освітнього процесу (учнів, педагогів, батьків здобувачів освіти) до участі в Олімпійському тижні, Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході серед учнів «Challenge Fest», Шкільній лігі «Пліч-о-пліч» та інших спортивних, фізкультурно-оздоровчих заходах.
Педагогічні працівники, здобувачі освіти упродовж року були активними учасниками шкільних та обласних фізкультурно-спортивних онлайн-заходів, організованих Херсонським обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України: челендж-пробіг, легкоатлетичні змагання та естафети, велозмагання, вправи для розвитку фізичних якостей (конкурси) - онлайн, змагання за програмою «Козацький гарт» та «Козацька ліга», показові естафетні змагання «Cool Games», стрибок в довжину з місця (юнаки, дівчата), стрибки на скакалці (дівчата), підтягування на перекладині, метання малого м’яча на дальність, проведенні вікторини тощо.
Здійснювався інформаційний, координаційний супровід щодо участі спеціалістів відділу, педагогічних працівників закладів освіти у онлайн-заходах та підвищенні кваліфікації на освітніх онлайн платформах, у КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» з питань психосоціальної підтримки, психологічної допомоги під час та після війни, формування навичок подолання стресу, цивільної оборони та захисту у надзвичайних ситуаціях, техніки безпеки, мінної безпеки, організації освітнього процесу у дистанційному форматі, роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, атестації педагогів, використання інноваційних, інтерактивних технологій в освітньому процесі тощо. Як результат, спеціалісти відділу та педагогічні працівники отримали відповідні сертифікати, свідоцтва про здобуті теоретичні та практичні знання відповідно до програм вебінарів, тренінгів, курсів підвищення кваліфікації з різних напрямів.
Спеціалісти відділу активно долучилися до самоосвіти на платформі «Дія. Освіта». Вони переглянули освітні серіали, пройшли відповідні тести та отримали сертифікати з таких оналайн-курсів: «Основи кібергігієни», «Кіберняні», «Обережно, кібершахраї», «Персональна кібергігієна», «Бути поруч: курс з основ психологічної підтримки для освітян та всіх хто працює з дітьми», «Персональні дані», «Безбар’єрна грамотність», «Держава без бар’єрів», «Проведення класифікації посад державної служби», «Кризові комунікації в управлінні персоналом», «Публічна служба», «Міжнародне гуманітарне право», «Цифрові держслужбовці», «Вебдоступність», «ChatGPT для підвищення власної ефективності», «Датааналітик. Вступ до Excel», «Громада 4.0. – створюємо проєкти цифрової трансформації», «Демократія через дії. Модуль 1» тощо.
У 2023 році фінансовим відділом в повній мірі забезпечено роботу по складанню, затвердженню, виконанню та звітуванню по бюджету селищної територіальної громади. Протягом року у фінансовому відділі працювало дистанційно дві особи: начальник та спеціаліст II категорії.
За вказаний період отримано 503 нормативно-правових та інших документи, із них 77 мають контрольні завдання з різними термінами виконання.
Бюджет селищної територіальної громади на 2023 рік затверджено без порушення термінів. Впродовж 2023 року було підготовлено:
- 20 проєктів про внесення змін до бюджету;
- 7 проєктів направлено до обласної військової адміністрації на погодження розподілу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації;
- 4 проєкти про звітування бюджету (річний та квартальні).
До органів Державної казначейської служби підготовлено та направлено розпис бюджету за доходами, видатками та фінансуванням, 20 довідок про внесення змін по доходам, 113 довідок про внесення змін по видаткам та 51 довідка про внесення змін по фінансуванню. Проведено фінансування бюджетних установ та закладів (виписано 195 розпоряджень про перерахування коштів).
Проведена робота по складанню проєкту бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік (здійснено розрахунок надходжень податків та зборів до бюджету, доведено до головних розпорядників коштів особливості складання розрахунків видаткової частини бюджету, інструкцію з підготовки бюджетних запитів, граничних показників видатків бюджету, здійснено аналіз 19 бюджетних запитів та інших розрахунків, отриманих від головних розпорядників коштів). Бюджет селищної територіальної громади на 2024 рік затверджено в установлені терміни.
За 2023 рік опрацьована та надана інформація на виконання 117 контрольних документів з різними термінами виконання (разові, щомісячні та щоквартальні).
Протягом року передавалася інформація до Міністерства фінансів України за допомогою системи LOGICA: про розподіл вільного залишку коштів, про розподіл коштів від перевиконання дохідної частини, зміни до бюджету селищної територіальної громади, про стан фінансування соціальних виплат із місцевих бюджетів за попередній місяць, показники за мережею, штатами, контингентами за 2022 рік та на 2023 рік, інформація щодо чисельності працівників та фонду оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці та інших працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється згідно з іншими НПА (не за ЄТС) з різним терміном виконання.
До бюджету Нижньосірогозької селищної територіальної громади у 2023 році надійшло 11 666,4 тис грн податків та зборів, що становить 116,7 % від запланованого обсягу (10 000,0 тис грн). Понад планово надійшло 1 666,4 тис грн.
У порівнянні з 2022 роком надходження зменшилися на 20 889,2 тис грн. або у 2,8 рази. Скорочення обсягів доходів відбулося по всіх податках і зборах. Найбільше в абсолютному значенні зменшилися надходження по: податку на доходи фізичних осіб - на 10 556,2 тис грн, або на 52,2 %, єдиному податку - на 5 470,9 тис грн (-79,5 %), платі за землю - на 3 519,2 тис грн (-86,4 %), податку на нерухоме майно – на 608,7 тис грн ( -93,6%) та акцизному податку - на 451,3 тис грн (-99,93%).
До спеціального фонду надійшло 3,1 тис грн екологічного податку.
З державного та обласного бюджетів у звітному році отримано в повному обсязі міжбюджетні трансферти у сумі 97 069,8 тис грн, із них базову дотацію 35 129,2 тис грн, додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації 28 628,8 тис грн, освітню субвенцію – 29 764,1 тис грн, дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 1088,5 тис грн, субвенцію на здійснення видатків у сфері освіти (на виплату заробітну плату з нарахуванням педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які перебувають в простої ) – 2 393,1 тис грн та субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 66,1 тис грн.
Загалом, з урахуванням трансфертів з державного бюджету, до бюджету селищної територіальної громади надійшло 108 736,2 тис грн, питома вага власних доходів склала 10,7 %, трансфертів з державного бюджету – 89,3 %. ( у 2021 році питома вага власних доходів складала 56,8%, трансфертів з державного бюджету 43,2%).
За рахунок усіх джерел надходжень у 2023 році по бюджету селищної територіальної громади проведені видатки на суму 71 974,8 тис грн, або 67,2 % від запланованого обсягу. Із них на виплату заробітної плати спрямовано 65516,2 тис грн, що становить 91,1% від загального обсягу.
Заробітна плата виплачена в повному обсязі, заборгованість відсутня. І взагалі поточної заборгованості за 2023 рік немає. Залишається прострочена кредиторська заборгованість за 2022 рік у сумі 468,3 тис грн по загальному фонду та 147,8 тис грн по спеціальному фонду, доцільність погашення якої буде вирішуватися після деокупації громади.
Безумовним пріоритетом щодо видатків на сьогодні залишаються заходи з відсічі збройної агресії, забезпечення безпеки, територіальної оборони, соціальної підтримки населення. Тому, у рамках реалізації селищних програм упродовж 2023 року із бюджету селищної територіальної громади профінансовані видатки на: надання матеріально-технічної допомоги підрозділам сил безпеки і оборони України у сумі 3119,2 тис грн (на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів DJI або їх аналогів - 2000,0 тис грн, на закупівлю спеціального автомобіля Renault Duster з додатковим обладнанням - 970,6 тис грн, на придбання форменого одягу та взуття для потреб 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Херсонській області - 148,6 тис грн) та на виплату одноразової допомоги військовослужбовцям Нижньосірогозької територіальної громади які брали (беруть) участь у захисті України від збройної агресії на суму 530,0 тис грн.
В рамках заходів по підготовці до деокупації території громади було придбано 8 цифрових радіостанцій на суму 222,7 тис грн та 10 зарядних станцій на суму 225,5 тис грн, а також бронежилетів з балістичними пакетами на суму 272,1 тис грн.
Для виконання своїх посадових обов’язків для працівників апарату селищної ради, структурних підрозділів селищної ради та селищної військової адміністрації було придбано комп’ютерну техніку (принтери та ноутбуки) на суму 566,8 тис грн. Для двох закладів загальної середньої освіти Вільненського ліцею та опорного закладу Нижньосірогозький ліцей за кошти бюджету селищної територіальної громади придбано комп’ютерну техніку (ноутбуки, принтери) на суму 396,8 тис грн. А також придбано послуги з доступу в режимі on-line до електронного засобу навчального призначення «Навчально-дидактичний мультимедійний контент» у форматі МР4 для учнів 1-5 класів опорного закладу Нижньосірогозький ліцей на суму 199,8 тис грн.
З метою забезпечення системного підходу до впровадження регуляторної діяльності робота проводилася у наступних напрямках:
- планування діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2024 рік;
- планування діяльності із відстеження результативності дії прийнятих регуляторних актів на 2024 рік;
- перегляд діючих регуляторних актів;
- ведення реєстру чинних регуляторних актів;
- здійснення оприлюднення інформації через офіційний сайт селищної військової адміністрації про здійснення регуляторної діяльності.
Відділом внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю селищної ради створені та ведуться офіційні сторінки Нижньосірогозької селищної військової адміністрації у Facebook (https://www.facebook.com/nsiradmin/;), шляхом розміщення на ній актуальних новин, які відбуваються у Херсонській області і Україні, а також корисної інформації та корисних сервісів і посилань, якими можуть скористатися жителі громади. На сторінках постійно поширюються щоденні звернення Президента України Володимира Зеленського; новини з офіційних сторінок Кабінету Міністрів України; Міністерств та відомств, Херсонської обласної державної адміністрації та інших Державних служб і відомств України. Розміщуються звернення до жителів громади для донесення актуальної інформації, звернення начальника Нижньосірогозької селищної військової адміністрації з нагоди державних свят і пам’ятних дат.
Всього у 2023 році на сторінці Нижньосірогозької селищної військової адміністрації розміщено близько 6 тис новин.
18 вересня 2023 року відновлено роботу офіційного сайту Нижньосірогозької селищної ради, який було адаптовано для Нижньосірогозької селищної військової адміністрації.
За звітний період на офіційному сайті Нижньосірогозької селищної ради розміщено більше 1100 публікацій у рубриках «Новини», «Оголошення»-«Важлива інформація». Спільно з працівниками селищної ради, окремих відділів ради, селищної військової адміністрації проведена робота по оновленню і наповненню інформацією рубрик та розділів сайту.
Проведено моніторинг та надано інформацію головному виконавцю про стан виконання: Стратегії національно-патріотичного виховання; Плану реалізації Стратегії кібербезпеки України у 2023 році, Плану заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року, Плану заходів до 2024 року щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021—2026 роки, Пріоритетних заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері, виконання ЗУ Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.
Участь у Інформаційній кампанії «Структура підтримки населення, постраждалого внаслідок збройного конфлікту». З метою інформування жителів громади інформацію про старт кампанії та структуру розміщено на сайті.
З метою інформування жителів громади про діяльність Національного інформаційного бюро на офіційному сайті Нижньосірогозької селищної ради розміщено шість просвітницьких відеороликів, рекомендованих для публікацій.
З нагоди Дня захисника та захисниці України, Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, Дня гідності та Свободи і 10-ї річниці Революції Гідності, Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні та інших державних свят та пам’ятних дат на офіційному сайті Нижньосірогозької селищної ради та на офіційній сторінці Нижньосірогозької селищної військової адміністрації у Facebook розміщено ряд тематичних матеріалів, у тому числі інформація, рекомендована Українським інститутом національної пам’яті для поширення, а також про заходи, які проведено в області, звернення Президента України та соціальна реклама.
Проводилося інформувати населення про інформаційну кампанію «Ти як?». На офіційних інформаційних ресурсах, а саме, на офіційній сторінці Нижньосірогозької селищної військової адміністрації у Facebook та на офіційному сайті Нижносірогозької селищної ради постійно публікуються матеріали, які розміщуються на платформах Всеукраїнської програми ментального здоров'я.
Начальник відділу приймала участь у проведенні соціальної інформаційної кампанії направленої на інформування населення щодо основ кібербезпеки, протимінної безпеки та алгоритму відшкодування коштів за зруйноване чи пошкоджене майно, у вебінарі на тему: «Комунікації в кризі: освітній підхід і правове регулювання», організований Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» спільно зі шведсько-українським Проєктом PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», в онлайн-форматі у засіданні платформи Cluster Talks, яке було присвячене темі «Державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки. Українські та міжнародні кейси».
Начальник селищної
військової адміністрації Віталій КРИВЧИК