Соціальний захист

Вагітні — незалежно від того, мають вони статус ВПО чи ні — вільно обирають медичні заклади, в яких безоплатно мають право спостерігати вагітність та народжувати.

Сьогодні розбиваємо міф про те, що внутрішньо переміщені особи мають платити і за спостереження вагітності, і за пологи Це неправда. Ось що важливо знати

16:09 26.07.2024

Міністерство соціальної політики України надає контакти куди звертатись, якщо ви або знайомі стали жертвами торгівлі людьми

Важливо: Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:

15:36 26.07.2024

Спростовуємо найбільш типові і розповсюджені міфи, що сформувалися навколо довідки ВПО і допомоги на проживання ВПО.

Періодично до юристів "Юридичного порадника для ВПО" надходять запитання схожого змісту: чому я не можу отримати довідку ВПО у разі переміщення із міста, яке не належить до території бойових дій; чому після виїзду за кордон припиняють надходити виплати ВПО; чи законна вимога повернути виплати ВПО за період проживання не в Україні та багато інших.

09:14 26.07.2024

Підтримка Українського ветеранського фонду стає ближчою

Юридичні консультації та психологічна підтримка — найпоширеніші запити від ветеранів та їхніх родин до нас. Для зручності користування ми створили окрему платформу, за допомогою якої можна сконтактувати з юристами та психологами Українського ветеранського фонду.

14:24 25.07.2024

«Муніципальна няня» стає дедалі актуальнішою. Від початку червня, на період воєнного стану, Кабінет Міністрів України розширив категорії родин із дітьми, які мають право на цю послугу.

Скористатися послугами “муніципальної няні” можуть і внутрішньо переміщені особи. До того ж, вік дитини, яка потребує догляду, збільшили з 3-ох до 6-ти років (у визначених випадках https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/664-2024-%D0%BF#n2).

11:33 24.07.2024