Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Опікунська рада

 

ПОЛОЖЕННЯ

про опікунську раду при виконавчому комітеті

Нижньосірогозької селищної ради

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

1.1. Опікунська рада при виконавчому комітеті Нижньосірогозької селищної ради (далі – опікунська рада) утворюється при органі опіки та піклування, яким є виконавчий комітет Нижньосірогозької селищної ради, та має консультативно-дорадчі функції. Опікунська рада здійснює свою діяльність гласно, відкрито, на принципах демократичності та колегіальності.

1.2. У своїй діяльності опікунська рада керується Конституцією України, Сімейним кодексом України, Цивільним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Правилами опіки та піклування, іншими нормативними актами, що регулюють діяльність органу опіки та піклування, а також цим Положенням.

  1.3. Діяльність опікунської ради здійснюється відповідно до чинного законодавства на принципах законності, гласності, гуманності, неприпустимості приниження честі і гідності громадян, в т.ч. неповнолітніх, які потребують допомоги щодо забезпечення їхніх прав та законних інтересів.

  1.4. Опікунська рада утворюється у складі 7-9 осіб. До складу опікунської ради входять посадові особи виконавчих органів Нижньосірогозької селищної ради, представники інших підприємств та установ, організацій, старости. Склад опікунської ради затверджується рішенням виконавчого комітету селищної ради.

  1.5. Опікунську раду очолює голова, який за посадою є заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради (за напрямком). Голова опікунської ради має заступника, який у разі відсутності голови опікунської ради виконує його функції.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

 2.1. Завданнями опікунської ради є надання допомоги у діяльності виконавчого комітету Нижньосірогозької селищної ради, як органу опіки та піклування, здійснення заходів, пов’язаних з захистом прав та інтересів дітей.

 2.2. Координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ різної форми власності, громадських та релігійних організацій щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 2.3. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів та піклувальників, прийомних сім’ях,  дитячих будинках сімейного типу, у навчально-виховних та дошкільних закладах, у позашкільних закладах.

 

 2.4. Попередній розгляд спірних та складних питань, які виносяться на засідання виконавчого комітету щодо:

здійснення опікунами та піклувальниками своїх обов'язків щодо виховання та утримання підопічних;

вилучення дітей у батьків, подальше перебування в сім’ях яких загрожує життю та здоров’ю дітей;

- порушує питання щодо позбавлення батьківських прав;

- розгляд і прийняття відповідних рішень і рекомендацій з питань соціально-правового захисту дітей, недієздатних або обмежено дієздатних;

інших питань, які входять до компетенції органу опіки та піклування  і потребують  прийняття рішення виконавчим комітетом селищної ради.

3. ФУНКЦІЇ ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ

3.1. Відповідно до покладених на неї завдань, опікунська рада:

- попередньо розглядає питання, які входять до компетенції органів опіки та піклування та потребують прийняття рішення виконавчого комітету;

- в межах, визначених чинним законодавством, сприяє роботі установ та організацій при здійсненні ними функцій з захисту прав дітей;

- здійснює контроль за здійсненням опікунами (піклувальниками) своїх обов’язків;

- виконує інші функції, віднесенні до компетенції виконавчого комітету селищної ради в частині здійснення повноважень органів опіки та піклування.

 

 

4. ПРАВА ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ

Опікунська рада має право:

4.1. Одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для її діяльності інформацію від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій різних форм власності.

 

4.2. Залучати до розв’язання актуальних проблем дітей благодійні, громадські організації, суб’єктів підприємницької діяльності (за згодою).

 

4.3. Утворювати робочі групи, залучати до них представників правоохоронних органів, установ, громадських організацій, батьківських комітетів шкіл та дошкільних навчальних закладів тощо для вирішення питань, віднесених до компетенції органу опіки та піклування.

 

5. ДІЯЛЬНІСТЬ ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ 

5.1. Основною організаційною формою діяльності опікунської ради є її засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше 1 разу на квартал і вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини її складу.

5.2. До участі у засіданнях опікунської ради можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні конкретного питання.

5.3.Члени опікунської ради працюють на громадських засадах. У разі відсутності члена опікунської ради з поважних причин, за виключенням представників громадськості, його має право представляти посадова особа того ж підрозділу на правах члена ради.

5.4. Засідання опікунської ради та прийняті рішення оформлюються протоколом, який веде секретар опікунської ради.

5.5. Головуючим на засіданні є голова опікунської ради. У разі відсутності голови опікунської ради засідання веде його заступник.

5.6. Протокол засідання підписується головуючим на засіданні та секретарем опікунської ради. Рекомендації або загальна думка більшості членів опікунської ради, присутніх на засіданні, формулюються у протоколі, який подається на розгляд виконавчого комітету для прийняття остаточного рішення.

5.7. Опікунська рада у межах своїх повноважень приймає рішення, організовує їх виконання.

5.8. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів опікунської ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови опікунської ради. Окрема думка члена опікунської ради, який голосував проти прийняття рішення, заноситься до протоколу.

5.9. Організаційне забезпечення діяльності опікунської ради здійснює відділ соціального захисту населення, медицини та служба у справах дітей Нижньосірогозької селищної ради.

6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ 

6.1. Підставою для розгляду справ є звернення та документи, що надаються громадянами, організаціями та установами різних форм власності.

6.2. Голова опікунської ради:

- організовує і координує роботу опікунської ради, проводить засідання опікунської ради, підписує протоколи засідань;

- веде прийом громадян з питань, що стосуються діяльності опікунської ради;

- дає доручення членам опікунської ради та контролює їх виконання;

- представляє опікунську раду в установах, організаціях, підприємствах з питань, що належать до її компетенції та повноважень. Голова опікунської ради має право делегувати повноваження членам опікунської ради, секретарю опікунської ради на виконання представницьких обов’язків згідно з чинним законодавством.

 

6.3. Заступник голови опікунської ради виконує обов’язки голови опікунської ради за його відсутності.

 

6.4. Секретар опікунської ради безпосередньо підпорядкований голові опікунської ради.

6.5. У разі тимчасової відсутності секретаря опікунської ради виконання його обов’язків покладається на іншого члена опікунської ради.

 6.6. Секретар опікунської ради відповідно до покладених на нього обов’язків:

         - вивчає всі матеріали, які надходять до опікунської ради;

         - проводить прийом громадян з питань опіки та піклування;

         - готує матеріали, які необхідні для проведення опікунської ради;

         - веде протоколи засідань опікунської ради;

         - співпрацює із правоохоронними органами, установами, організаціями, батьківськими комітетами шкіл та дошкільних навчальних закладів, судами тощо;

         - бере участь у виявленні дітей, що залишились без батьківської опіки та дітей, що мають батьків, але потребують реагування та допомоги суспільства;

         - бере участь в обстеженні умов життя та виховання дітей, що залишилися без піклування батьків;

         - готує звіти про роботу опікунської ради;

         - готує витяги з протоколів засідань опікунської ради та довідки з питань, що розглядались;

         - інформує голову опікунської ради щодо питань, що стосуються роботи опікунської ради;

         - виконує інші доручення голови опікунської ради;

         - здійснює у межах своїх повноважень зв’язок між посадовими особами  Нижньосірогшозької селищної ради, фізичними та юридичними особами з питань, що стосуються діяльності виконавчого комітету селищної ради, як органу опіки та піклування.

         - виконує інші доручення голови опікунської ради.

 

6.7. Члени опікунської ради:

- беруть участь у засіданнях опікунської ради;

- виконують доручення голови опікунської ради.

 

6.8. Голова, його заступник, секретар та члени опікунської ради зобов’язані зберігати конфіденційну інформацію, яка стала їм відома під час виконання своїх обов’язків, та іншої інформації, що згідно із законодавством не підлягає розголошенню.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь