Служба у справах дітей

Опіка/піклування – сімейна форма виховання, яку часто оформлюють на себе люди старшого віку, зокрема бабусі та дідусі щодо своїх онуків.

Дехто з них на шляху виховання дітей може зіткнутися з цілою низкою викликів: різниця у поглядах між поколіннями, стан здоровʼя, фінансові труднощі та соціальна ізоляція.

14:41 25.07.2024

Як влаштувати дитину, яка залишилася без батьківського піклування, у сім'ю родичів, знайомих розбираємося сьогодні у постійній рубриці #ЛайфхакиЮрпорадника

Відповідно до п.31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою Кабміну від 24 вересня 2008 р. № 866 (далі - Порядок) дитина, яка залишилася без батьківського піклування, може бути влаштована, зокрема, у сім’ю родичів, знайомих.

09:17 22.07.2024

Родина замість стін: як взяти дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, на виховання в прийомну сім’ю?

Зафіксовано, що в інституційних закладах в Україні перебувають 3505 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це дані на початок цього року.

17:56 04.07.2024

Чи знаєте ви, що усиновлення — це не єдиний спосіб стати родиною дитині, яка залишилась без батьків?

Якщо ви вирішили запропонувати дитині свою родину, ви також можете стати прийомною сім’єю, ДБСТ (великою прийомною сім’єю), опікунами та піклувальниками або ж патронатними вихователями. У картках розповідаємо детальніше про кожну з цих форм сімейного виховання.

15:45 28.06.2024