Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Комісія по перейменуванню вулиць

ПОЛОЖЕННЯ

про комісію з питань, пов’язаних з найменуванням (перейменуванням) вулиць, розташованих на території населених пунктів Нижньосірогозької селищної територіальної громади, та присвоєння їм імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій

 

1. Загальні положення

1.1. Комісія з питань пов’язаних з найменуванням та перейменуванням вулиць (далі – вулиці), розташованих на території населених пунктів Нижньосірогозької селищної територіальної громади та присвоєння їм імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій (далі – Комісія) здійснює діяльність з метою глибокого фахового вивчення та впорядкування механізму розгляду питань щодо найменування та перейменування вулиць на території громади, збереження у їх назвах історичної топоніміки, увічнення пам’яті видатних подій та діячів, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток країни, а також для підготовки відповідних пропозицій з подальшим внесенням на розгляд та затвердження.

1.2. Комісія у своїй діяльності керується законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв та історичних подій», постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами України.

1.3. Склад Комісії затверджується наказом начальника Нижньосірогозької селищної військової адміністрації.

2. Основні завдання

Основними завданнями Комісії є:

2.1. Підготовка переліку вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки по Нижньосірогозькій селищній територіальний громаді, що потребують перейменування на засадах, насамперед, відновлення та збереження історичної топоніміки.

2.2. Визначення обґрунтованих найменувань нових та доцільності перейменування існуючих вулиць у громаді.

2.3. Розроблення порядку перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів, розташованих на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади та присвоєння їм імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.

2.4. Розгляд пропозицій фізичних та юридичних осіб щодо найменування та перейменування вулиць та інших об’єктів на території громади.

2.5. Опрацювання матеріалів для формування подання про присвоєння вулицям та іншим об’єктам, розташованим на території населених пунктів Нижньосірогозької селищної територіальної громади імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.

 

3. Організація діяльності

3.1. Комісія здійснює свою діяльність гласно. У засіданнях Комісії можуть брати участь представники засобів масової інформації та громадськості селища.

3.2. Рішення Комісії оформлюються протоколом, який підписується головою та секретарем Комісії або особами, які тимчасово виконують їх обов’язки.

3.3. Засідання Комісії скликається у разі потреби. Засідання вважається правочинним, якщо у ньому бере участь більше половини її членів.

3.4. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше половини членів Комісії, присутніх на засіданні.

3.5. Голова Комісії керує роботою Комісії, головує на засіданнях. У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує заступник за дорученням голови Комісії. Уразі відсутності секретаря Комісії його обирають на засіданні із складу Комісії.

3.6. Комісія проводитиме засідання в режимі реального часу за допомогою відеоконференції.

4. Права

4.1. Комісія має право:

4.1.1. Отримувати документи, необхідні для повного і всебічного вивчення питання щодо найменування або перейменування вулиць у населених пунктах Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

4.1.2. Члени Комісії мають право долучати до протоколу викладену письмово свою окрему думку.

 

  1. Порядок найменування бо перейменування об’єктів топоніміки

5.1. Найменування та перейменування об’єктів топоніміки на території Нижньосірогозької громади здійснюється з метою задоволення потреб територіальної громади в однаковому розумінні і використанні назв вулиць, провулків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території територіальної громади, а також з метою закріплення місцевих топонімів, увічнення пам’яті громадян, інших фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, пов’язаних з історією України та територіальної громади.

5.2. Найменування та перейменування об’єктів топоніміки проводиться з обов’язковим урахуванням загальних інтересів територіальної громади, а також географічних, історичних, топонімічних, культурних та інших особливостей об’єктів топоніміки, які планується найменувати та перейменувати.

5.3. При найменуванні та перейменуванні об’єктів топоніміки не допускається повторення вже існуючих назв інших об’єктів топоніміки, які знаходяться у межах населеного пункту територіальної громади.

5.4. Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які:

5.4.1. Внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України.

5.4.2. Здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини.

5.4.3. Зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

5.5. Об’єкти топоніміки ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті.

5.6. У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту топоніміки, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у разі якщо їх немає - батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

5.7. Назви ювілейних та святкових дат, назви дат і дати історичних подій присвоюються з метою:

5.7.1. Популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України.

5.7.2. Формування історичної свідомості українського народу.

5.7.3. Сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя.

5.8. Об’єктам топоніміки присвоюються імена цих фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, які пов’язані з об’єктами топоніміки, яким ці імена та назви присвоюються.

5.9. Імена фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються об’єктам топоніміки лише після проведення громадського обговорення.

5.10. У назвах об’єктів топоніміки не можуть згадуватися імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, працювали у радянських органах державної безпеки, назви пов’язані з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, які пов’язані з переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, імена осіб терористичних операцій та антидержавних спрямувань.

5.11. Ініціаторами найменування об’єкту топоніміки можуть бути:

5.11.1. Військова адміністрація.

5.11.2. Селищна рада.

5.11.3. Громадські організації, установи, організації, підприємства, органи самоорганізації населення.

5.11.4. Жителі Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

5.12. Найменування та перейменування вулиць та інших об’єктів проводиться шляхом видачі наказу начальника селищної військової адміністрації.

5.13. Начальник селищної військової адміністрації доручає розглянути пропозиції Комісії, склад якої затверджується начальником селищної військової адміністрації.

5.14. Начальник селищної військової адміністрації за результатами розгляду пропозицій на засіданнях Комісії видає наказ про проведення громадського обговорення.

5.15. За результатами громадського обговорення Комісія розробляє проєкт відповідного наказу.

5.16. Ініціатива про найменування або перейменування об’єкта топоніміки може одночасно містити пропозицію щодо варіанту назви цього об’єкта.

 

6. Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань найменування або перейменування об’єктів топоніміки

6.1. Громадське обговорення під час розгляду питань про найменування або перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади (далі - громадське обговорення) проводиться з метою залучення мешканців Нижньосірогозької селищної територіальної громади до розгляду поданих пропозицій та отримання нових пропозицій від представників громадськості питань найменування та перейменування вулиць та інших об’єктів.

6.2. Рішення про проведення громадського обговорення приймається організатором з урахуванням вимог, установлених Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв та історичних подій», «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» і повинно містити питання, що виносяться на громадське обговорення, строк його проведення, перелік заходів, які планується здійснити у рамках такого обговорення та відповідальних осіб.

6.3. На громадське обговорення подаються усі звернення, що надійшли до Нижньосірогозької селищної військової адміністрації та Нижньосірогозької селищної ради.

6.4. Для проведення громадського обговорення у формі електронної консультації використовується офіційний вебсайт Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

 

7. Прикінцеві положення

7.1. Рішення комісії носять рекомендаційний характер. Рішення Комісії затверджуються наказом начальника селищної військової адміністрації.

7.2. Проєкти рішень Комісії з питань, пов’язаних з найменуванням або перейменуванням вулиць, розташованих на території населених пунктів Нижньосірогозької селищної територіальної громади, готує секретар комісії.

5.3. Найменовані або перейменовані об’єкти топоніміки підлягають обов’язковому внесенню до Реєстру вулиць та інших поіменованих об’єктів у Нижньосірогозькій селищній територіальній громаді та відповідному інформуванню державного підприємства «Єдині інформаційні системи».

5.4. Організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснює апарат селищної ради.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь