До уваги сільгоспвиробників представляємо програми держпідтримки, що раніше не були впроваджені на території громади

Дата: 15.03.2021 14:49

Фото без описуФінансова підтримка розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства (450 млн грн)

Програма передбачає надання < 25 млн грн на одного суб’єкта, що покриватиме витрати на:

• Придбання садивного матеріалу (до 80% вартості)
  • Спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення (до 50% вартості)
  • Нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів (до 50% вартості)
  • Придбання ліній товарної обробки плодів та ягід виробниками (до 50% вартості)
  • Придбання техніки та обладнання, зокрема іноземного (до 30% вартості)

Прогнозні результати програми: +2000 робочих місць; 1500 га нових насаджень; +500 га спорудження шпалери; +1400 га крапельного зрошення; нові об’єкти із зберігання потужністю 20 тис тонн; нові об’єкти з переробки потужністю 15 тис тонн; 15 технологічних ліній; 120 одиниць спецтехніки.

Фінансова підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів (200 млн грн)

1. Компенсація вартості техніки та обладнання с/г кооперативів (10 млн грн)

Компенсується 70% вартості до 3 млн грн на 1 кооператив.

Прогнозні результати: десяток кооперативів зможуть отримати компенсацію за техніку та обладнання.

2. Часткова компенсація витрат на надані дорадчі послуги (10 млн грн)

Компенсація передбачає виплату 90% вартості послуг

Прогнозні результати: 2000 ФГ будуть забезпечені професійними консультаціями.

3. Доплата на користь застрахованих осіб – членів/голови ФСГ ЄСВ (20 млн грн)

Доплата протягом 10 років у розмірі від 0.9 до 0.1 мінімального страхового внеску

Прогнозні результати: 1400 осіб отримають підтримку без набуття статусу юридичної особи.

Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки с/г продукції (1.15 млрд грн)

1. Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів (350 млн грн)

Відшкодовується до 80% вартості (без ПДВ), але не більше ніж:

• 50 400 грн за одну голову племінної телиці, нетеля, корови;
  • 16 000 грн за одну голову племінної свинки, кнурця;
  • 17 600 грн за одну голову племінної вівцематки, барана, ярки;
  • 17 600 грн за одну голову племінної козематки, цапа, кізочки, цапка;
  • 160 грн за одну бджолину матку;
  • 800 грн за один бджолиний пакет;
  • 160 грн за одну дозу сперми бугаїв;
  • 480 грн за одну дозу сексованої сперми бугаїв;
  • 160 грн за одну дозу сперми кнурів;
  • 800 грн за один ембріон великої рогатої худоби.

Прогнозні результати: 5.8 тис голів нетелів та корів; 4.5 тис голів свинок та кнурців; 2.8 тис голів вівцематок та баранів; 0.8 тис голів козематок; 16.1 тис доз репродуктивного матеріалу; 80 ембріонів; 16.1 тис бждоломаток, 1.6 тис бджолпакетів.

2. Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї (240 млн грн)

Прогнозні результати: обсяг здешевлення утримання: 1.5 млн бджолосімей; +15% реєстрацій потужностей з виробництва меду.

3. Відшкодування вартості тваринницьких об’єктів (до 50% вартості) (350 млн грн)

Прогнозні результати: потужність об’єктів: 54.6 тис голів свиней, 6.7 тис голів ВРХ, 2.9 тис голів корів, 1.3 млн голів птиці, 0.4 тис голів свиноматок; буде збудовано та реконструйовано 48 комплексів; +700 робочих місць.

4. Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (60 млн грн)

Прогнозні результати: +50 робочих місць; держава продовжує виконання взятих зобов’язань.

5. Спеціальна бюджетна дотація за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок (50 млн грн)

Розмір дотації: 1000 грн

Прогнозні результати: 591 підприємство може взяти участь у програмі; 62 500 голів молочного поголів’я, утримання яких буде компенсовано; зупинення спаду поголів’я.

6. Спеціальна бюджетна дотація за приріст корів власного відтворення (100 млн грн)

Розмір дотації 30 000 грн

Прогнозні результати: 3 350+ голів, на які збільшено основне стадо; +30 тис тон молока на переробку; частка виробництва продукції операторами ринку +2%; зупинення спаду поголів’я.