Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Впровадження STEM-освіти у Верхньоторгаївській гімназії

Дата: 09.04.2021 08:52
Кількість переглядів: 714

Фото без описуСьогодні STEM є одним з головних напрямів інноваційної освіти.  STEM-НАВЧАННЯ допомагає підготувати  дітей до технологічно розвиненого світу.

За останні 60 років, технології сильно розвинулися, з відкриття Інтернету (1960), GPS технологій (1978) до ДНК сканування (1984), і звичайно ж до IPod (2001). Сьогодні майже всі використовують IPhone та інші смартфони. Без технологій уявити наш світ на сьогоднішній день просто не можливо. Технологічний розвиток буде продовжуватися, і STEM навички є основою цього розвитку. STEM-навчання поєднує в собі міждисциплінарний і проєктний підхід, беручи за основу інтеграцію природничих наук в технології, інженерну творчість і математику. Навчати науці, технології, інженерного мистецтва і математики інтегровано дуже важливо, оскільки ці сфери тісно взаємопов'язані на практиці.

Фото без описуПошук прихованих талантів і здібностей, розвиток креативного мислення, виховання творчої особистості треба починати з наймолодшого віку. Найприроднішою і доступною формою досягнення поставленої мети в цьому віці є гра. Тому вчителі початкових класів Верхньоторгаївської гімназії  у роботі з  дітьми активно використовують прості іграшки, конструктори, кубики тощо.

Найкращими формами і методами роботи з наймолодшими школярами  є STEM-уроки з використанням ігрових технологій та STEM-іграшок. Найчастіше  у практику роботи педагоги впроваджують різноманітні STEM-іграшки: головоломки (танграм, пентаміно, які сприяють розвитку нестандартного мислення); STEM-іграшки з області інженерії та конструювання (3D – пазли, лего,  конструктори, які не лише розвивають навички конструювання і моделювання, але й збільшують рівень комунікації між дітьми, педагогами, батьками); Фото без описунауково-пізнавальні набори (допомагають вивченню фізико-хімічних процесів, пізнанню космічних явищ, спростять вивчення людини); STEM-іграшки для більш простого сприйняття процесу програмування, світу електроніки та робототехніки. 

Для розвитку таких психічних процесів, як зорової, слухової пам’яті, уваги, сприйняття, зорово-моторної координації, подолання труднощів, контролювання виконання дій, оцінки  результатів застосовуються розвиваючі комп’ютерні програми: конструкторські програми, драматизації («конструктори казок»),  ігри-лабіринти, навчальні комп’ютерні ігри, комп’ютерні діагностуючі ігри, ігри-квести, забави тощо.

Фото без описуВдало, як в початковій школі, так і в основній, впроваджуються  STEM-проєкти: на уроках математики, інформатики, біології, фізики, географії, бо саме виконання STEM-проєктів передбачає інтегровану дослідницьку, творчу діяльність учнів, спрямовану на отримання самостійних результатів під керівництвом учителя та завершується реальним практичним результатом. Вчителі закладу  здійснюють супровід проєкту і спонукають до пошукової діяльності школярів, допомагають у визначенні мети, завдань проєкту, орієнтовних методів дослідницької діяльності та пошуку інформації для розв’язання окремих навчально-пізнавальних завдань. Учні закладу  самостійно або разом з учителем  обирають форму презентації, захисту отриманих результатів. Оцінювання проєктної діяльності здійснюється індивідуально, за довільною системою.

У рамках реалізації інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Я - дослідник» вчителі початкових класів Верхньоторгаївської гімназії використовують у своїй роботі дослідницький  метод навчання. Про що свідчать вдало створені STEM-проєкти: «Город на підвіконні», «Дослідження взимку, навесні, восени» тощо.

Для STEM-навчання в закладі використовуються: Фото без описуконструктори, моделі, вимірювальні комплекси, лабораторні прилади, електронні пристрої (3D-ручки, комп'ютери,  проектори, інтерактивна дошка, що допомагають учням у засвоєнні якісно нових трансдисциплінарних знань).

Щорічно з нагоди Дня безпечного Інтернету та з метою підвищення освіченості з питань безпеки використання цифрових технологій учні закладу беруть участь у безкоштовному онлайн-уроці, який організовано за сприяння компаній Cisco, ERC та Кіберполіції України.

Фото без описуШколярі гімназії є активними учасниками заходів, які проводяться за підтримки Міністерства освіти і науки України: олімпіадах з предметів природничо-математичного циклу, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Міжнародному конкурсі з комп’ютерної грамотності «Бебрас»,  дистанційній грі-конкурсі «Олімпіс» тощо.

З метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників, реалізації концептуальних засад Нової української школи, популяризації напрямів STEM-освіти щорічно педагоги закладу діляться своїми здобутками під час  Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна» («Festival STEM-spring»), Європейського «STEM-тижня», «Інженерного тижня»,  «Дня науки», вебінарів, семінарів, науково-практичних конференцій, конкурсів,  Фото без описунавчання у  «STEM-школі», всеукраїнського конкурсу «Кращий STEM-урок», що організовує відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Як результат, педагоги отримали дипломи, сертифікати за активну участь.

Ознайомитися з досвідом педагогів Верхньоторгаївської гімназії, які здійснюють освітній процес на засадах інтеграції можна в матеріалах за посиланнями:

«ДАВАЙТЕ ПО-STEMИМО!» STEM від учнів 1-4 класів Верхньоторгаївської гімназії

«STEM – ЦЕ КЛАСНО! ЦЕ КРУТО! ЦЕ ВИНАХІДЛИВО!» STEM від учнів 5-9 класів Верхньоторгаївської гімназії

STEM-ПРОЄКТ «ІСТОРІЯ СТАРИХ РЕЧЕЙ»



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь