Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Представники громади взяли участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях»

Дата: 26.04.2021 12:58
Кількість переглядів: 512

Фото без описуЗавідувач відділення соціальної роботи комунальної установи «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» Олена ГЕРАСІМОВА  та фахівець із соціальної роботи цієї ж установи Анастасія БЕЗГІНОВА взяли участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях».

Семінар відбувся у м. Херсон 21-23 квітня 2021 року в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення, UNFPA і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Фото без описуМодератори  семінару – Михайло КОРЮКАЛОВ, експерт з питань гендерної рівності, тренер Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA та Анастасія ЩЕРБАКОВА, програмна асистентка, Фрнду ООН у галузі народонаселення UNFPA.

Захід розпочався із знайомства учасників. Географія представлених територій  вражає: смт Нижні Сірогози, м. Нова Каховка, м.Херсон, смт Чаплинка, м. Мелітополь,  м. Бердянськ, м. Славянськ, м. Рубіжне.

Фото без описуЗалучення татусів до виконання родинних обов’язків – надзвичайно актуальна тема, особливо під час карантину. Пандемія та необхідність змін у буденному житті виявилися для багатьох родин викликами, з якими важко впоратися. 

Родинам з дітьми ще важче. Необхідність поєднувати роботу, хатні справи та організацію навчання дітей стала додатковим тягарем для багатьох сімей. Саме тому відповідальне татівство зараз важливе, як ніколи, – і ми сподіваємося, що і після карантину воно залишиться трендом. 

У світі існує безліч платформ та кампаній – як державних, так і ні – які залучають татусів до участі у розвитку дитини. Дітям дуже важливі рольові моделі обох статей, участь як матері, так і батька.

На семінарі-тренінгу було  презентовано матеріали UNFPA щодо відповідального татівства: гайди з розвитку відповідального татівств та татівських навичок, кампанії «Щастя у 4 руки», «Супертато може».

Фото без опису“Щастя у 4 руки” реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні з 2015 року. Покликана вона залучити татусів до виховання і розвитку дітей, а також просуває ідеї рівномірного розподілу домашніх обов’язків. У соціальному проєкті взяли участь відомі чоловіки – Василь Вірастюк, Тарас Тополя, Андрій П’ятов, Тарас Степаненко, Тимур Хромаєв та багато інших. Кампанія підіймає теми рівномірної відповідальності за розвиток дітей, розподілу обов’язків у родині та підтримки. 

81% чоловіків в Україні вважають, що не можуть приділяти своїм дітям більше уваги, бо багато працюють, 18% відповіли, що піклування про дітей – обов’язок жінки, 5% вважають, що не вміють цього робити, а 3% – що дитина ще занадто мала для спільного дозвілля. 26% чоловіків визнали, що приділяють дітям недостатньо часу і планують це змінювати, 19% також погоджуються, що замало часу проводять із дітьми, але наразі не мають можливості це змінити. Такий результат опитування, проведеного Дослідницькою компанією «Info Sapiens» для Фонду ООН у галузі народонаселення України серед чоловіків, які мають дітей віком до 17 років.

Щоб змінити цю ситуацію та показати, що відповідальне татівство – це не лише в інтересах дитини, а й усієї сім’ї, в Україні створюють Тато.HUB’и – спеціальні майданчики для спілкування татів, де вони можуть обмінятися досвідом, поставити запитання, які їх цікавлять, отримати консультації психологів. Зараз в Україні діє мережа з 9 таких хабів. 

Детально із мережею «Тато-хабів» в Україні та можливості, які вона пропонує, учасників заходу ознайомив Михайло КОРЮКАЛОВ.

Приємною несподіванкою стала можливість «живого» спілкування з провідним психологом проекту «Тато Хаб» в м. Олесса Андрієм КОСТЮКОМ. Дуже цікаво було поспілкуватися з безпосереднім представником діючого «Тато-хаба». Історія створення, методи залучення татів, труднощі, з якими зіштовхнулися ,  перші успіхи – неповний перелік основних тез розмови.

Велику частину, у часовому вимірі, заходу зайняло питання про грантові можливості в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Учасники та учасниці вчилися готувати грантові заявки, складали плани проектів та комунікаційні плани з просування відповідального батьківства у своїх громадах.

Загалом, захід надихає на активне впровадження нових форм роботи на місцях, у власних громадах.

На завершення учасники  отримали сертифікати про участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях». Приємним доповненням стало вручення повербанків та флеш-накопичувачів з презентаціями всіх матеріалів щодо функціонування «Тато-хабів».

Додому наші представники повернулися з новими ідеями для роботи, повні натхнення та бажанням їх реалізовувати.

Про план дій щодо впровадження відповідального батьківства на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади  буде поінформовано найближчим часом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь