Представники громади взяли участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях»
Завідувач відділення соціальної роботи комунальної установи «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» Олена ГЕРАСІМОВА та фахівець із соціальної роботи цієї ж установи Анастасія БЕЗГІНОВА взяли участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях».
Семінар відбувся у м. Херсон 21-23 квітня 2021 року в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення, UNFPA і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Модератори семінару – Михайло КОРЮКАЛОВ, експерт з питань гендерної рівності, тренер Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA та Анастасія ЩЕРБАКОВА, програмна асистентка, Фрнду ООН у галузі народонаселення UNFPA.
Захід розпочався із знайомства учасників. Географія представлених територій вражає: смт Нижні Сірогози, м. Нова Каховка, м.Херсон, смт Чаплинка, м. Мелітополь, м. Бердянськ, м. Славянськ, м. Рубіжне.
Залучення татусів до виконання родинних обов’язків – надзвичайно актуальна тема, особливо під час карантину. Пандемія та необхідність змін у буденному житті виявилися для багатьох родин викликами, з якими важко впоратися.
Родинам з дітьми ще важче. Необхідність поєднувати роботу, хатні справи та організацію навчання дітей стала додатковим тягарем для багатьох сімей. Саме тому відповідальне татівство зараз важливе, як ніколи, – і ми сподіваємося, що і після карантину воно залишиться трендом.
У світі існує безліч платформ та кампаній – як державних, так і ні – які залучають татусів до участі у розвитку дитини. Дітям дуже важливі рольові моделі обох статей, участь як матері, так і батька.
На семінарі-тренінгу було презентовано матеріали UNFPA щодо відповідального татівства: гайди з розвитку відповідального татівств та татівських навичок, кампанії «Щастя у 4 руки», «Супертато може».
“Щастя у 4 руки” реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні з 2015 року. Покликана вона залучити татусів до виховання і розвитку дітей, а також просуває ідеї рівномірного розподілу домашніх обов’язків. У соціальному проєкті взяли участь відомі чоловіки – Василь Вірастюк, Тарас Тополя, Андрій П’ятов, Тарас Степаненко, Тимур Хромаєв та багато інших. Кампанія підіймає теми рівномірної відповідальності за розвиток дітей, розподілу обов’язків у родині та підтримки.
81% чоловіків в Україні вважають, що не можуть приділяти своїм дітям більше уваги, бо багато працюють, 18% відповіли, що піклування про дітей – обов’язок жінки, 5% вважають, що не вміють цього робити, а 3% – що дитина ще занадто мала для спільного дозвілля. 26% чоловіків визнали, що приділяють дітям недостатньо часу і планують це змінювати, 19% також погоджуються, що замало часу проводять із дітьми, але наразі не мають можливості це змінити. Такий результат опитування, проведеного Дослідницькою компанією «Info Sapiens» для Фонду ООН у галузі народонаселення України серед чоловіків, які мають дітей віком до 17 років.
Щоб змінити цю ситуацію та показати, що відповідальне татівство – це не лише в інтересах дитини, а й усієї сім’ї, в Україні створюють Тато.HUB’и – спеціальні майданчики для спілкування татів, де вони можуть обмінятися досвідом, поставити запитання, які їх цікавлять, отримати консультації психологів. Зараз в Україні діє мережа з 9 таких хабів.
Детально із мережею «Тато-хабів» в Україні та можливості, які вона пропонує, учасників заходу ознайомив Михайло КОРЮКАЛОВ.
Приємною несподіванкою стала можливість «живого» спілкування з провідним психологом проекту «Тато Хаб» в м. Олесса Андрієм КОСТЮКОМ. Дуже цікаво було поспілкуватися з безпосереднім представником діючого «Тато-хаба». Історія створення, методи залучення татів, труднощі, з якими зіштовхнулися , перші успіхи – неповний перелік основних тез розмови.
Велику частину, у часовому вимірі, заходу зайняло питання про грантові можливості в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Учасники та учасниці вчилися готувати грантові заявки, складали плани проектів та комунікаційні плани з просування відповідального батьківства у своїх громадах.
Загалом, захід надихає на активне впровадження нових форм роботи на місцях, у власних громадах.
На завершення учасники отримали сертифікати про участь у семінарі-тренінгу «Розвиток відповідального татівства у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях». Приємним доповненням стало вручення повербанків та флеш-накопичувачів з презентаціями всіх матеріалів щодо функціонування «Тато-хабів».
Додому наші представники повернулися з новими ідеями для роботи, повні натхнення та бажанням їх реалізовувати.
Про план дій щодо впровадження відповідального батьківства на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади буде поінформовано найближчим часом.