Присвячується нашим землякам – учасникам Другої світової війни та визволителям Сірогозщини від нацистських загарбників.

Дата: 08.05.2021 12:20

Фото без описуБурцев Федір Михайлович - Герой Другої світової війни.

Народився у 1916 році в Нижніх Сірогозах Херсонської області.

У 1940 році був призваний до лав Червоної армії.

У перші дні війни Федір Михайлович та його товариші потрапили до батальйону прикордонників майора Миколи Олександровича Шоріна, які стримували наступ німців на місто Ленінград в районі Нового Петергофа.

9 серпня 1941 року Федір Бурцев був серед тих, хто здійснював особливе завдання штабу Ленінградського фронту ліквідації прориву німців до околиць міста Ленінграда. Холоднокровність, мужність та винахідливість у цих боях були помічені, і він переводиться в розвідувальну роту 8 армії.

У жовтні Федору Бурцеву було присвоєно звання політрука.

У кінці 1941 року розвідники на чолі з Бурцевим з власної ініціативи визволили табір військовополонених, що знаходився за 35 кілометрів від лінії фронту.

Федір Михайлович Бурцев загинув у січні 1942 року.