Урядова програма підтримки за закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів (за закуплені вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони)

Дата: 02.06.2021 08:39

Надаватиметься юридичним особам, фізичним особам-підприємцям, сімейним фермерським господарствам (далі – суб’єктам господарювання) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за закуплені ними вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80 % вартості (без податку на додану вартість), але не більше ніж:

• за племінні телиці, нетелі, корови  – 50 400 грн за голову;
  • за племінні свинки та кнурці– 16 000 грн за голову;
  • за племінні вівцематки, барани, ярки – 17 600 грн за голову;
  • за племінні конематки, цапи, кізочки, цапки – 17 600 грн за голову;
  • за бджоли – бджолопакети – 800 грн, бджоломатки – 160 грн;
  • за сперму бугаїв/кнурів – 160 грн за дозу (не більше 3-х доз на голову ВРХ та 5 доз на голову свиней), сексована – 480 грн за дозу не більше 1-ї дози на голову;
  • за ембріони ВРХ  – 800 грн за одну штуку.

Крок 1. Закупити для подальшого відтворення племінних тварин, бджіл, сперму та ембріони у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

Крок 2. Підготувати для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів документи:

• заявку;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів, а також видаткових накладних, рахунків на оплату, ордерів на відправлення сперми, договорів купівлі-продажу худоби;
  • копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, бджолопакетів та бджоломаток, що були ввезені в режимі імпорту), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання;
  • копії карток племінних кнурів (форма № 1-св), засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання, — для часткового відшкодування вартості сперми кнурів;
  • довідку про плідну пересадку ембріонів, видану підприємством (лабораторією) із трансплантації ембріонів, — для часткового відшкодування вартості ембріонів великої рогатої худоби;
  • відомість проведення штучного осіменіння маточного поголів’я, яка складається на підставі даних журналів штучного осіменіння (форми № 3-врх, № 4-св, визначені відповідними інструкціями з ведення племінного обліку), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання, — для часткового відшкодування вартості сперми бугаїв, кнурів;
  • письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років — для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин.

Додатково для тих, що були ввезені у режимі імпорту:

• копії відповідного контракту;
  • копії рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів;
  • копії митної декларації.

Крок 3. Подати протягом року до 10 жовтня комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 4. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

* Часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі один раз на рік.

Звертаємо увагу: у разі зменшення поголів’я закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, станом на 1 січня двох наступних років одержані бюджетні кошти повертаються до державного бюджету в повному обсязі.

У разі вибуття із стада станом на 1 січня двох наступних років окремих закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, з причин, обумовлених набутими карантинними інфекційними хворобами або набутими з вини власника незаразними хворобами, бюджетні кошти, що були виплачені як відшкодування за їх придбання, повертаються суб’єктом господарювання до державного бюджету.