Про забезпечення впровадження державної фінансової підтримки з розвитку галузей тваринництва говорили сьогодні під час обласної селекторної наради
Сьогодні, 26 липня, селищний голова Дмитро Такаджи взяв участь у обласній селекторній нараді щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області, яку провів заступник голови обласної державної адміністрації Микола Якименко.
Обговорили питання забезпечення впровадження державної фінансової підтримки з розвитку галузей тваринництва, зокрема скотарства.
У 2021 році на підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції із загального фонду державного бюджету виділено 1,15 млрд грн.
На сьогодні Департаментом розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації опрацьовано напрямок спеціальної бюджетної дотації за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок. Завдяки проведеній широкій інформаційній кампанії серед суб’єктів господарювання, які утримують вказане поголів’я тварин, за попередніми розрахунками до області залучать 5,1 млн грн, які будуть розподілені серед 9 суб’єктів господарювання в межах виділених асигнувань.
Наразі триває робота з приймання документів за напрямком спеціальної бюджетної дотації за приріст поголів’я корів власного відтворення. Дотація надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі 30 000 гривень за одну голову.
Для отримання дотації сільгосппідприємствам необхідно подати до 1 вересня Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації такі документи:
- заявку;
- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
- копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма №24 (річна) станом на 1 січня;
- копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг (місячна) за січень - червень поточного року;
- виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин про загальну кількість наявних ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, зокрема корів, що народжені у господарстві суб’єкта господарювання, який є юридичною особою і власником корів, станом на 1 січня та 1 липня поточного року.
Маргарита Степанова, в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації, зауважила: «У зв’язку із погодними умовами, які склалися у цьому році (затяжні дощі, зливи, град), очікуємо отримати велику кількість фуражного зерна, яке йде на корм худобі. Така кількість кормової бази дає можливості для збільшення поголів’я тварин в господарствах і розвитку нового напрямку в сільському господарстві, а саме – тваринництва».
Також під час засідання селекторної наради т.в.о. начальника відділу міграційної поліції ГУНП Херсонської області Анатолій Сімонов розповів, що достатньо часто жителі області стають жертвами торгівлі людьми через недостатню обізнаність.
Торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особистості в усьому світі. Від такого виду злочину може постраждати будь-яка особа, незалежно від статі та віку. Для Херсонщини, як й в цілому для України, особливо актуальними є незаконна трудова та сексуальна експлуатація.
Для протидії цим злочинам у структурі кримінальної поліції Національної поліції України створені й функціонують підрозділи міграційної поліції, до основних завдань яких належить протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції.
Тому в громадських місцях населених пунктів Херсонщини буде розміщено інформацію про “гарячу лінію”, куди можуть звернутися свідки або жертви торгівлі людьми. ЇЇ НОМЕР 116 123. Також на “гарячу лінію” можна звернутися за порадою, аби не стати жертвою работоргівців.
Також на Херсонщині буде проведено ряд інформаційно-просвітницьких акцій для роз’яснення жителям області ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, зокрема при влаштуванні на роботу за кордоном.