На Херсонщині діє урядова програма підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
Сьогодні селищний голова Дмитро Такаджи разом із заступниками та керівниками відділів і комунальних підприємств селищної ради взяли участь в обласній селекторній нараді щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань області, яку провів очільник Херсонщини Сергій Козир.
Першим питанням обговорили надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. Сільгоспвиробники, які працюють в даних сферах, можуть отримати державну фінансову підтримку на безповоротній основі.
В. о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Маргарита Степанова розповіла:
“У 2021 році на підтримку агропромислового комплексу в державному бюджеті передбачено 4,5 млрд грн, з яких на підтримку розвитку галузі садівництва, ягідництва та виноградарства - 450 млн грн. З 26 травня при Департаменті працює обласна комісія, яка приймає та опрацьовує документи для компенсації витрат підприємцям”.
Фермери, які бажають взяти участь у програмі, мають звернутися до 15 жовтня до цієї комісії та подати необхідні документи, а саме (за посиланням можете знайти зразок цих документів):
- заявка на отримання коштів;
- інформація про пов'язаних осіб;
- форми актів, зведеної відомості, реєстру;
- інформація про об’єкти, лінії, техніку, механізми та обладнання, за які одержані кошти, передбачені в державному бюджеті.
Підтримка надається за такими напрямками:
- Фермерам, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники. Вони можуть отримати безповоротну компенсацію на витрати, здійснені протягом 1 жовтня 2020 року - 30 вересня 2021 року;
- Підприємцям, які займаються переробкою в зазначених сферах. Вони можуть отримати 50% компенсацію.
Також обговорили питання готовності закладів освіти Херсонщини до нового навчального року.
За словам в.о. начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ніни Левенець, цьому питанню приділялося багато уваги та були визначені конкретні завдання, які дозволили активізувати діяльність громад по створенню якісних умов для навчання:
«Всі заклади освіти Херсонщини оглянуто комісіями і вони готові розпочати новий навчальний рік, окрім Каховського аграрного коледжу, де за рішенням суду навчальний процес зупинений. На даний час справа знаходиться на розгляді в апеляційному суді. Також завершено всі поточні ремонти, що були заплановано на 552 об’єктах та більше 50% капітальних ремонтів із 157 запланованих».
На останок розглянули впровадження проєкту «Агро Варта» на Херсонщині.
«Агро Варта» полягає у створенні електронної платформи для покращення ефективності організації збирання та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари з-під ХЗЗР, дозвіл на реалізацію якої було отримано від Антимонопольного комітету України.
Як розповів директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ставнійчук, діючими нормативно-правовими актами законодавства України суворо заборонено викидати або безконтрольно накопичувати використану тару з-під ХЗЗР, оскільки вона підлягає обов’язковій передачі спеціалізованим підприємствам для подальшої утилізації:
«В Україні вперше за часів незалежності Європейською Бізнес Асоціацією та компаніями-лідерами у виробництві пестицидів впроваджено можливість подолання проблеми неналежного поводження з використаною тарою з-під хімічних засобів захисту рослин. Проєкт має назву «Агро Варта». Ця електронна платформа дозволяє швидко та зручно здійснити безкоштовне приймання у фермерів використаної тари хімічних речовин. Для цього аграрію достатньо лише здійснити телефонний дзвінок, вказати в заявці дату та місце передачі використаної тари та упродовж короткого проміжку часу отримати підтверджувальні документи та гарантію подальшого безпечного поводження з переданими відходами».
Окрім того, є й перевага для відповідальних фермерів, які правильно утилізують тари від небезпечних хімзасобів. Їм пропонуватимуть знижки на закупівлю агрохімікатів.