Розширено перелік осіб, які можуть отримувати соціальні послуги через Центр надання соціальних послуг селищної ради

Дата: 27.01.2022 19:20

Фото без описуЗ метою запровадження ефективної системи надання послуг у сфері соціального захисту населення на території громади затвердженно зміни до Положення про комунальну установу «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» та Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання комунальною установою «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг», однією з новацій це зміненно підхід надання соціальних послуг , а саме:

Отримувачами соціальних послуг можуть отримати особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються соціальні послуги.

До вразливих груп населення відносяться особи/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників;

Складні життєві обставини це обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини:

• похилий вік;

• часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;

• невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;

• психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;

• інвалідність;

• бездомність;

• безробіття;

• малозабезпеченість особи;

• поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;

• ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;

• втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;

• жорстоке поводження з дитиною;

• насильство за ознакою статі;

• домашнє насильство

• потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

• шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;

Соціальні послуги можуть надаватися як на безоплатній та платній основі :

Категорії осіб, які мають право на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (стаття 28 Закону України "Про соціальні послуги" ).

Незалежно від їх доходу особи, безкоштовно всі соціальні послуги отримуватимуть:

• особи, які постраждали від торгівлі людьми;

• особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

• діти з інвалідністю;

• особи з інвалідністю I групи;

• діти-сироти;

• діти позбавлені батьківського піклування;

• особи з їх числа віком до 23 років;

• сім’ї опікунів, піклувальників;

• прийомні сім’ї;

• дитячі будинки сімейного типу;

• сім’ї патронатних вихователів;

• діти, з певним переліком захворювань.

Всі решта отримуватимуть безкоштовно лише соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також екстрені соціальні послуги.

Окрім перерахованих категорій, всі соціальні послуги також безплатно надаватимуться особам, які їх потребують та середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Якщо середньомісячний сукупний дохід особи більше двох, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб, таким особам надаються соціальні послуги з установленням диференційованої плати (порядок визначається постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 429 "Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг").

Якщо середньомісячний сукупний дохід особи перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб то соціальні послуги надаються за власний рахунок такої особи чи за рахунок третіх осіб. Таким же чином надаються послуги понад обсяги, визначені державним стандартом послуг.

Прожитковий мінімум з 01 січня 2022 року становить для працездатних осіб — 2481 грн., для осіб, що втратили працездатність — 1934 грн., з 01 липня 2022 для працездатних осіб — 2600 грн., для осіб, що втратили працездатність — 2027 грн., та з 01 грудня 2022 для працездатних осіб — 2684 грн., для осіб, що втратили працездатність — 2093 грн.

Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.

Розмір плати за соціальні послуги визначає надавач соціальних послуг залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються. Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги затверджується Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 428 "Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги").