У Херсоні можна отримати послуги системи безоплатної правничої допомоги

Дата: 11.10.2023 19:57

Фото без описуУ Херсоні тепер можна отримати послуги системи безоплатної правничої допомоги очно — звернувшись до бюро правничої допомоги, яке відновило роботу після деокупації міста.

💬 «Херсонське бюро стало третім в області, що відновило свою роботу після деокупації. У травні запрацювали Великоолександрівське та Нововоронцовське бюро правової допомоги, завдяки чому близько тисячі громадян змогли отримати необхідну юридичну допомогу», – відзначає в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в Херсонській області Олена Іпатенко.

Які послуги можна отримати в бюро ❓

Кожна людина може отримати в бюро:

🔸 правову інформацію, консультації і роз'яснення з правових питань;

🔸 допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів для звернення до суду).

👆 Деякі категорії людей мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду — представництво інтересів у суді, складення документів для звернення до суду.

🟩 Зокрема, це:

🔸 люди з низьким доходом (працездатні — з доходом до 5368 грн/міс; пенсіонери (за віком, вислугою років) — 4186 грн; з інвалідністю — якщо пенсія чи соцдопомога до 5368 грн);

🔸 внутрішньо переміщені особи;

🔸 ветерани війни (учасники бойових дій);

🔸 члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;

🔸 діти;

🔸 люди, що зазнали катувань, жорстокого поводження чи сексуального насильства під час війни, — мають право на безоплатне залучення адвоката для представництва інтересів у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення таких кримінальних правопорушень.

🔸Та інші категорії, наведені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Як звернутися по допомогу ❓

✅ Наразі Херсонське бюро правової допомоги працює в будні з 9.00 до 15:00. Однак зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні, графік роботи краще уточнювати у юристів за телефоном 095 039 96 62, адреса бюро — на мапі https://bit.ly/bpd_buro.

Безоплатна правнича допомога

Міністерство юстиції України