Діалог з дитиною, що зазнала сексуального насильства в Інтернеті
Дитина, яка постійно відчуває розгубленість, невпевненість та страх; надто занепокоєна перед відвідуванням школи, чи постійно перевіряє свій телефон. Придивіться, можливо, це ваша дитина.
Разом із ГО Stop_sexтинг продовжуємо серію публікацій про безпеку дітей в онлайн-просторі. Цього разу розповідаємо, як розпочати діалог з дитиною, що зазнала сексуального насильства в Інтернеті, і на що слід звернути увагу.
Дитина, яка постраждала, може перебувати під тиском, піддаватися шантажу або погрозам, відчувати страх та боятися, що її відверті світлини розповсюдяться в школі. Також вона може зазнавати булінгу або кібербулінгу. Крім того, можуть з’явитися думки про самогубство.
У таких ситуаціях – важливі емпатія та обережність. Пам’ятайте, що бажано, аби дитина розповіла про сексуальне насильство слідчому під час кримінального провадження. Тиск або критика з боку близьких може лише загострити травматичний досвід, тож у подальшому дитина закриватиметься в собі: відмовлятиметься розповідати або змінюватиме деталі історії для правоохоронців.
Більше інформації про психологічну підтримку ви знайдете у посібнику: http://surl.li/lindb
Нагадуємо, що ви можете отримати тематичну консультацію на безкоштовній гарячій лінії 1545 (далі обрати 3) або заповнивши форму на сайті: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/
З сайту Національної соціальної сервісної служби України