Вагітні жінки-ВПО мають право на безоплатну медичну допомогу

Дата: 28.10.2023 21:03

Фото без описуВагітні жінки-ВПО можуть обрати будь-яку лікарню, що надає медичну допомогу за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». Вони мають право на безоплатний медичний супровід. Про це йдеться на платформі «Дія.Безбар’єрність».

Щоб дізнатися, де розташована найближча лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Також згодом необхідно зв’язатися безпосередньо із медзакладом, щоб уточнити графік роботи й записатися на прийом.

Медичний заклад не має права відмовити у наданні послуг, посилаючись на попереднє місце проживання майбутньої матері.

За можливості породіллі варто мати з собою документ, що посвідчує особу, обмінну карту та речі першої необхідності для себе і дитини на час перебування в лікарні.

Безкоштовний пакет послуг гарантує вам усе необхідне: ліки, медичні вироби та надання медичної допомоги черговою акушерською бригадою.

Знеболення під час пологів (або інших процедур), скринінг критичних вроджених вад серця й інші необхідні дослідження, планові щеплення дитини, харчування породіллі у стаціонарі також є безоплатними.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України