План безпеки у випадку домашнього насильства
Перший і найважливіший крок
— розпізнати, що ви стали жертвою домашнього насильства. Це може бути фізичним, емоційним, фінансовим, сексуальним або психологічним насильством. Спостерігайте за ознаками: чи часто ви відчуваєте страх, ганьбу, образу, чи контролюють вас, агресивно реагують на вас, намагаються вас ізолювати від навколишнього світу?
Збережіть спокій та знайдіть підтримку. Розмовляйте з друзями, родиною, сусідами або професіоналами, які можуть вам допомогти, такими, як соціальні працівники, психологи або представники громадських організацій.
Сплануйте своє розставання з кривдником та подбайте аби воно було безпечним. Майте складеною тривожну валізу із речами першої потреби. Оберіть одне чи декілька місць, де можна переховатися. Визначтеся, як можна швидко і безпечно вийти з будинку. Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас.
Зверніться за допомогою до відповідних служб і організацій:
Безкоштовна національна гаряча лінія з запобігання та попередження домашнього насильства 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів) або 116123 (з мобільних);
Безкоштовна гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства 15-47 (цілодобово);
102 — поліція;
— Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.
Важливо пам'ятати, що жодна людина не повинна терпіти насильство, навіть у часи війни. Звернення за допомогою і дотримання цих кроків можуть допомогти забезпечити вашу безпеку і позбавити вас від насильства. Наша країна повинна бути місцем безпеки для всіх її громадян, навіть у найважчі часи.
Патрульна поліція Херсонської області