Мінсоцполітики провів другу стратегічну сесію для напрацювання Стратегії демографічного розвитку України до 2033 року
Розв'язана російською федерацією в Україні війна не тільки створила величезний стрес для суспільства, економіки і країни в цілому. Вона спровокувала найбільшу з часів Другої світової війни міграцію українців, понад 6 млн осіб, головним чином, – дітей та жінок, вимушено перемістились на території інших країн. Відповідно, значно посилились негативні тенденції, які були присутні в демографічній ситуації ще до 2014 року, – скорочення населення країни, висока смертність, низька народжуваність тощо.
Україна потребує комплексного вирішення демографічних проблем, тому Мінсоцполітики, спільно з широким колом аналітичних центрів, громадських організацій, колег по Уряду, працює над розробкою Стратегії демографічного розвитку України.
Серед стратегічних цілей демографічного розвитку країни: підвищення рівня народжуваності, підтримка сім’ї, зменшення передчасної смертності, забезпечення міграційного приросту населення, економічна самостійність і підвищення рівня добробуту громадян, розвиток можливостей для якісного життя.
Розробка та якісна реалізація Стратегії демографічного розвитку дозволить забезпечити демографічну стійкість (резильєнтність) в країні та необхідний людський капітал для розвитку економіки і забезпечення її обороноздатності.
Працювати над Стратегією в Мінсоцполітики почали в липні поточного року. Наразі підготовлений перший драфт документа, який опрацьовується спільно з експертною спільнотою та міжнародними партнерами.
До роботи Стратегічної сесії долучилися Павло Замостян (заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні), Елла Лібанова (директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України), Гліб Вишлінський (виконавчий директор Центру економічної стратегії), Наталія Заїка (дослідниця Інституту поведінкових досліджень American University Kyiv), Павло Ковтонюк (співзасновник Українського центру охорони здоров’я), Євген Глібовицький (викладач Київської школи економіки, експерт зі стратегій), Валерій Пекар (віце-президент УСПП, викладач Бізнес-школи УКУ та Києво-Могилянської бізнес-школи).
Під час заходу обговорювався міжнародний досвід, інструменти, яким чином інші країни повертали мігрантів з-за кордону, наскрізні політики, які мають походити від демографічної стратегії і віддзеркалюватися у галузевих стратегіях тощо.
Наразі проєкт Стратегії вже на високій стадії готовності, і незабаром буде оприлюднений для публічного обговорення.
Міністерство соціальної політики України