Кіберграм: Мінцифри запускає тест на знання правил безпеки в мережі

Дата: 15.11.2023 19:39

Фото без описуЗа даними Держспецзв’язку, лише за перші чотири місяці війни хакери здійснили понад 790 атак на кіберсектор України. Тому важливо, щоб українці у всіх сферах знали, як захистити себе та свої дані в мережі. Щоб кожен міг перевірити свої знання, Мінцифри презентує Кіберграм. Це швидкий тест на знання базових принципів безпеки в цифровому середовищі.

«Цифрове середовище — це простір для можливостей, навчання, роботи та комунікації. Кожен онлайн-користувач має право на безпеку та захист у мережі. Ми створюємо освітні продукти, які мають на меті ознайомити українців з базовими правилами безпеки в інтернеті. А Кіберграм — це надійний спосіб перевірити свої знання й уникати помилок на практиці», — пояснює заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Тест перевіряє п’ять компетенцій:

• захист пристроїв та безпечне підключення до інтернету;
  • захист персональних даних і приватності, безпека в інтернеті;
  • захист особистих прав споживача від шахрайства та зловживань;
  • захист здоров’я і благополуччя;
  • захист навколишнього середовища.

«Сьогодні більшість українців чимало часу проводить у кіберпросторі, тож важливо знати основні правила кібергігієни, щоб уміти захиститися від кіберзлочинців. Розроблений кіберекспертами тест Кіберграм допоможе перевірити рівень володіння такими навичками», — розповів Петро Матіяшек, директор Проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Кіберграм містить 15 запитань. Вони допоможуть визначити рівень володіння навичками безпечної поведінки в мережі. Після проходження тесту ви отримаєте сертифікат. Його можна поширити у соцмережах чи додати до свого СV.

Проходьте тест за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/cybergram.

На платформі Дія.Освіта також доступні онлайн-серіали на тему кібербезпеки:

• освітній серіал «Кіберняні»
  • освітній серіал «Основи кібергігієни»
  • освітній серіал «Обережно! Шахраї»
  • гайд «Навіщо вам кібергігієна?»
  • гайд «Кібергігієна під час війни».

Тест створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Міністерство цифрової трансформації України