#тияк У багатьох із нас на війні є близька людина, за яку ми переживаємо. Хвилювання — природна емоція, але не можна дозволяти їй домінувати у нашому житті.
Страх виникає від невідомості й неспроможності впливати на події. Спробуйте проконтролювати те, що можете — і відчуєте певне полегшення.
Зберіть людині у війську все, що можливо, для відносного комфорту в тих умовах.
Дізнайтеся номер частини, імена та контакти побратимів, командування. Домовтеся про дні, коли ви маєте зв’язуватись, а також подальші дії, якщо раптом зв’язок обірвався. Таке буває, зв’язок є не всюди, а телефон може загубитися, тож не панікуйте.
Не відкладайте власне життя. Робота, навчання, волонтерство, інші зобов’язання та рутинні справи так чи так мають бути зроблені, до того ж, допомагають відволіктися.
Знайдіть однодумців, які вас підтримують. Ними можуть бути друзі та близькі, люди у схожій ситуації. Крім того, впорядкувати думки допоможе психолог.
Контролюйте тіло. Регулярні фізичні вправи дарують полегшення стресу і впорядковують думки.
Вивчіть кілька вправ для подолання тривожності. Приводів потривожитися навколо більш ніж достатньо, тож ми мусимо повертати собі відчуття себе. Тут ми писали, як подолати панічну атаку: https://bit.ly/3sHFxHC
Будуйте короткострокові плани. Довгострокові можна теж, але все навколо занадто швидко змінюється, тож меншої мети легше досягнути. Це також дасть відчуття певної контрольованості.
Подбайте про власну безпеку. Вашій близькій людині на фронті буде спокійніше, якщо у вас завжди є напоготові наплічник із найнеобхіднішим та план дій на випадок форсмажорів.
Нагадуємо також про корисні вправи на емоційну стійкість: https://bit.ly/3us5hbG
Більше на сторінці Ти як?