Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Скажи насильству «НІ» !!!

Дата: 22.11.2023 21:58
Кількість переглядів: 33

Проблема домашнього насильства в Україні на сьогодні гостра та актуальна. За статистичними даними громадських організацій майже половина населення України страждала від насильства в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% з них зазнавали жорстокого поводження ще у дитячому віці.

Однак лише невеликий відсоток постраждалих звертається до поліції із заявами про вчинення щодо них насильства. Причини для цього різні, серед них – нерозуміння того, що саме є насильством.

 

Що таке домашнє насильство?

 Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство – дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, а також і погрози вчинення таких діянь. Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні.

 

Форми домашнього насилля:

Психологічне насильство – форма домашнього насильства, де вас словесно ображають, погрожують, принижують, переслідують, залякують та роблять інші дії спрямовані на обмеження волевиявлення людини. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства.

Економічне насильство – форма домашнього насильства, де вас обмежують у доступі до ваших грошей чи забороняють використовувати кошти так, як ви бажаєте. До нього також слід віднести пошкодження

вашого майна, перешкоджання в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, змушення до жебрацтва та шантажування.

Сексуальне насильство – форма домашнього насильства, де присутні дії сексуального характеру, вчинені стосовно дорослої людини без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини. До цього також відноситься примушування до статевого акту з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості людини.

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

 

Відповідальність за вчинення домашнього насильства

За вчинення домашнього насильства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, громадських робіт та адміністративного арешту на строк до 15 діб.

Якщо ж у результаті вчинення домашнього насильства завдано значну шкоду фізичному чи психічному здоров’ю потерпілого,  відповідальність настає у відповідності до Кримінального кодексу України, а саме карається громадськими роботами, арештом, обмеженням чи навіть позбавленням волі.

Фото без опису

Куди потрібно звертатись в разі вчинення домашнього насильства?

    Насамперед доцільно звернутися за допомогою в поліцію. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до поліцейського офіцера громади чи написати заяву у райвідділі поліції. Знайте, поліцейські мають право проникати до житла особи без рішення суду, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.

Якщо ви потребуєте консультації,  а з тих чи інших причин не бажаєте звертатись до поліції - можете телефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть відповідні роз’яснення та консультування:

  1. Урядова “гаряча лінія” для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства -15-47 – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;

Національна "гаряча лінія" ГО “Ла Страда - Україна” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або

  1. 116 123 (короткий номер з мобільного)
  2. Національна дитяча “гаряча лінія” ГО “Ла Страда - Україна” 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)

Окрім того, у разі необхідності можна отримати правову допомогу, зателефонувавши на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800- 213-103.

 

Для того, щоб захистити від домашнього насильства себе та дітей, рекомендуємо наступні кроки:

1.  Знайдіть безпечне місце у приміщенні та визначте, як можна швидко вийти з будинку у випадку небезпеки.

2.    Визначтеся із  адресою одного чи декількох місць, де можна залишитися на ніч у разі необхідності, та продумайте маршрут, як швидко потрапити туди в будь-який час (це може бути домівка друзів чи один із притулків для постраждалих).

3.    Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон із сім-картою, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей.

4.  Майте складеною «тривожну» сумку із речами першої необхідності.

5.      Спілкуйтеся з друзями та родичами, яким довіряєте, і розкажіть їм про свою проблемну ситуацію.

6.      Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона / він знали, де ви перебуваєте і чи все у вас гаразд.

7.      Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас.

8.      Попередьте сусідів або близьких про можливу небезпеку та попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції у разі необхідності.

 

Не мовчіть про домашнє насильство, з ним ТРЕБА БОРОТИСЯ !


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь