Під час повномасштабної війни проблема торгівлі людьми набула особливої актуальності. Діти є однією з найуразливіших категорій.

Дата: 19.12.2023 20:10

Фото без опису

Так, під час моніторингу ЗМІ нам стало відомо про два випадки ймовірного потрапляння дітей у ситуацію торгівлі людьми.

❗️У першому — однорічну дитину намагався вивезти за кордон чоловік, для продажу на органи.

❗️Іншу дитину, якій було майже рік, спробувала продати жінка — подруга матері дитини.

Скерував відповідні запити до правоохоронців та місцевої влади. Як з’ясувалось, дітям не встановили статус осіб, постраждалих від торгівлі людьми, хоча й були відкриті кримінальні провадження.

☝️Лише після нашого реагування Національна соціальна сервісна служба встановила такий статус дітям. Це гарантує надання безоплатної медичної, психологічної, соціальної, правової та інших видів допомоги, зокрема одноразової грошової.

Укотре наголошую на необхідності посилення інформаційної кампанії з питань протидії торгівлі людьми серед населення.

Усвідомлення проблеми та її визнання є першим кроком до боротьби з нею!

Якщо вам відомо про випадки ймовірного потрапляння дітей у ситуацію торгівлі людьми, звертайтеся до Офісу Омбудсмана:

🏢 за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

📧 на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

📞 на гарячу лінію: 0800501720;

☎️ за тел. 044-299-74-08.

Фото без опису

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець