Цифрова держава, що вистояла та рухається далі: головне з Diia Summit
19 грудня 2023 року у Києві відбувся Diia Summit. Команда Мінцифри за участі Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля презентувала оновлений дизайн Дії та нові послуги в застосунку.
Попри повномасштабне вторгнення росії в Україну цифрова держава вистояла, продовжила розвиватися, а Дія створила нову технологічну культуру, завдяки якій взаємодія між органами влади та суспільством стала більш ефективною.
Володимир Зеленський зазначив, що наразі Дія налічує 14 цифрових документів у смартфоні та понад 130 онлайн-сервісів. Революційна послуга, що нині запускається, – обмін сертифіката в Дії на житло.
Зі свого боку, Денис Шмигаль розповів про розвиток електронного урядування: нові проєкти, які спрощують ведення бізнесу, навчання та роботу держслужбовців. Загалом застосунком користується майже 20 млн людей, а це майже кожен другий українець.
За словами віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, відтепер у Дії з’явиться ще більше затребуваних послуг, які спрощуватимуть життя українців. Зокрема, на саміті презентували автоматичні послуги для ФОП, послугу реєстрації авто, комплексний сервіс е-Підприємець для запуску чи розвитку власної справи та послуги для моряків. На заході також було представлено оновлений дизайн Дії.
Серед цифровізації державних послуг, соціальна сфера займає чи не найперше місце. У цьому напрямку Мінсоцполітики спільно з Міністерством цифрової трансформації запровадило першу чергу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери із прямою взаємодією з порталом Дія. Також Мінсоцполітики розбудовує інформаційні обміни Єдиного соціального реєстру - підсистеми ЄІССС з іншими державними реєстрами, щоб рішення про надання підтримки надавалось автоматизовано, швидко і верифіковано.
На порталі Дія доступні соціальні онлайн-послуги: від комплексної послуги «єМалятко» до генерування різноманітних довідок.
Найгострішим питанням сьогодення залишається допомога внутрішньо переміщеним особам, які внаслідок вторгнення російської федерації були вимушені залишити свої домівки. Відповідно були запущені послуги для ВПО, що дозволило зменшити черги в управліннях соціального захисту. Ще одним дієвим та зручним елементом цифровізації стало запровадження в органах соцзахисту шерингу документів у Дії замість паперових при зверненні за допомогою для ВПО.
Віднедавна на порталі Дія доступне оформлення чотирьох соціальних допомог: при усиновленні, на дітей із тяжкими захворюваннями, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей одиноким матерям. Зараз ці соціальні допомоги отримує понад 600 тис. людей, тож їх доступність через Дію значно спростить цей процес.
Також через Дію вже реалізовано цикл послуг із всиновлення, починаючи з онлайн-консультації. Громадяни можуть зареєструватись в кандидати з усиновлення. Аналогічні заявки можна оформити щодо опіки, піклування, прийомних батьків.
Цифрова трансформація соціальної сфери відбувається по всій країні. Мінсоцполітики продовжує активно реалізовувати проєкти соціальної підтримки, в центрі якої перебуває людина, аби кожен українець, який цього потребує, отримав онлайн-доступ до якісних соціальних послуг і виплат.
Міністерство соціальної політики України