Причин для стресу зараз чимало. Особливо у дітей.
Проєкт Ти як? періодично публікує корисні поради, спрямовані на підтримку дітей в різних ситуаціях під час війни.
Як підтримати дитину, коли її близькі на війні?
Сьогодні тисячі українських дітей чекають з фронту дідуся, брата, маму чи тата, а дехто і обох батьків. У цей період малеча особливо вразлива і як ніколи потребує підтримки. Ось що радить психолог.
Пояснюйте дитині заради чого її близькі на війні.
За будь-якої можливості потрібно підтримувати стосунки дитини з близькою людиною.
Потрібно стежити, що дитина дізнається з новин та обговорювати це.
Допомагайте переживати дитині тривогу та смуток.
Будьте чутливими до потреб: і дитини, і ваших власних.
Детальніше читайте тут http://surl.li/ozyss.
Як допомогти дитині подолати страх темряви при раптових відключеннях світла?
Страх темряви — це, з одного боку, віковий страх у дітей, з іншого — один із наслідків тривалого стресу. У темряві ми втрачаємо відчуття кордонів, тіла та орієнтацію в просторі. Контроль повертає відчуття впевненості. Періоди темряви через можливі відключення електроенергії буде легше пережити, якщо підготуватися до них заздалегідь. Ось кілька порад.
Відновити відчуття безпеки та запобігти психологічній травматизації під час раптового відключення світла допомагають ігри в темряві.
За допомогою ліхтарика можна використовувати темряву як інструмент: влаштувати театр тіней, дивитися через друшляк чи сито на “зірки”.
Аудіальні ігри та ігри зі словами допомагають відволіктись. Наприклад, гра в “Слова”, у “Спотворений телефон”, спів хором, складання казок по реченню тощо.
Відволіктися, відчути затишок та повернути відчуття кордонів тіла допоможуть пледи, подушки та іграшки, які можна стискати в руках.
Детальніше — тут http://surl.li/ozyut.