Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для, всіх дізнавайтесь з онлайн-курсу на Prometheus
Одним з небагатьох беззаперечних тверджень про світ, в якому живемо, є факт його різноманіття. Буття набуває різноманітних форм і має різноманітні грані. Суспільства, групи та люди відрізняються одне від одного. Існує три раси, дванадцять впливових релігій, близько двох сотень національних держав, сотні релігійних учень, близько п’яти тисяч етнічних груп та понад шість тисяч мов на планеті. Поєднання лише цих елементів забезпечить майже нескінченну різноманітність складних ідентичностей для кожної окремої людини. З цієї точки зору на Землі немає двох подібних між собою людей. Кожна особистість (особа) унікальна. Те саме стосується соціальних груп, будь то етнічна, релігійна, ідеологічна, класова чи будь-яка інша. Люди, об’єднані єдиною рисою або набором якостей, утворюють унікальні суспільства. Ці суспільства, у свою чергу, складаються з численніших унікальних груп.
Толерантність — її нестача або відсутність — значною мірою визначає, як ці народи, групи та люди співіснують. Це підхід, звичка, правило, світогляд та спосіб життя, в якому повага до різноманіття відіграє центральну роль. Поважаючи різноманіття, толерантність передбачає визнання рівних прав кожної людини та групи. Наступним кроком є прийняття права інших бути різними з погляду вірування, поведінки, уподобань, волі тощо. Толерантність полягає не лише в тому, щоб прийняти абстрактні права людей бути інакшими, а й у повазі до конкретних осіб з іншими поглядами, поведінкою та способом життя.
З філософської точки зору толерантність є характерною рисою лібералізму і визначається як ключовий елемент прогресивного соціального підходу до цінностей і, в широкому розумінні, вподобань та якостей членів різних груп. Це може бути закладено у конкретніші принципи, наприклад мультикультуралізм.
Толерантність, однак, не означає прийняття всього безумовно. Зокрема, толерантність не має нічого спільного зі згодою на порушення прав, агресивною поведінкою, правопорушеннями тощо. Повага до різноманіття думок не перешкоджає моральному судженню. Толерантність також не означає готовність швидко або часто змінювати власні переконання та цінності. Визнаючи право будь-якої людини бути іншою, не означає змінювати власні уподобання.
В рамках реалізації комунікаційної кампанії з просування толерантності в Україні «Respect UA», яка проводиться Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, на освітній онлайн-платформі Prometheus створено курс «Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх», спрямований на підвищення обізнаності про необхідність толерантності, взаємоповаги у суспільстві та загальнонаціонального інклюзивного діалогу в Україні.
Курс розрахований на якнайширшу аудиторію.
ЩО ДАСТЬ ВАМ ЦЕЙ КУРС?
- Підвищення обізнаності щодо поняття толерантності та її вимірювання.
- Ознайомлення з факторами, що впливають на формування нетолерантності у суспільстві та інструментами для попередження нетерпимості.
- Розуміння того, наскільки є толерантним українське суспільство за результатами досліджень.
- Визначення найбільш поширених форм та проявів нетолерантності, а також розуміння особливостей підвищення толерантності на особистому, державному та міжнаціональному рівнях.
- Нове бачення того, як пов’язані толерантність та культура миру.
- Можливість дізнатися про поширені міфи щодо толерантності та отримати поради стосовно толерантнішого спілкування.
- Знайомство з практиками толерантності як способу пізнання себе.
Курс повністю безкоштовний. Все, що вам знадобиться, — доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.
Успішно складіть усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.
Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.
Реєструйтеся та проходьте навчання вже зараз за посиланням!