Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

10 років Спротиву. До Дня спротиву окупації Криму.

Дата: 21.02.2024 20:13
Кількість переглядів: 107

 Фото без описуСьогодні розповідаємо про людину, яка відстоювала права та гідність кримськотатарського народу, не боялась говорити правду та висвітлювати злочини окупантів, підтримувала незаконно засуджених. Сейран Салієв — громадянський журналіст, стрімер громадського правозахисного об’єднання “Кримської солідарності”, якого окупанти незаконно засудили на 15 років колонії суворого режиму, звинувативши в нібито “тероризмі”.

🔹 Життя до затримання

Сейран Салієв захоплювався історією Криму, працював екскурсоводом, займався боротьбою, був головним суддею на святкових турнірах з національної кримськотатарської боротьби Куреш. Він також проводив для дітей та молоді пізнавальні походи по визначних місцях і навчав арабської мови. Після окупації Криму висвітлював злочини окупантів, зокрема незаконні обшуки в домівках кримських татар. Публічно закликав співгромадян до солідарності та підтримки жертв переслідувань мусульман. Відвідував “суди” у сфабрикованих справах над кримськими татарами.

🔹 Що вигадали окупанти?

12 травня 2016 року, коли в Бахчисараї проходили обшуки в будинках кримських татар, Сейран Салієв розповідав у місцевій мечеті про те, що відбувається, та закликав людей підтримати співвітчизників. Силовики вважали такі дії Салієва організацією несанкціонованого мітингу та оштрафували його на 20 тисяч рублів.

26 січня 2017 року у квартиру Сейрана Салієва прийшли “представники” окупаційної ФСБ з незаконним обшуком. Сейран Салієв був заарештований. Цього ж року пройшов і другий обшук у його будинку.

11 жовтня 2017 року Сейрана Салієва та ще п’ятьох кримських татар заарештували, звинувативши нібито у “тероризмі”. З того часу він утримується під вартою.

16 вересня 2020 року російський суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок у другій бахчисарайській “справі кримських мусульман”. Незаконно затриманих засудили до термінів від 13 до 19 років позбавлення волі. Засуджений кримський татарин Сейран Салієв отримав 16 років позбавлення волі.

14 березня 2021 року апеляційний військовий суд РФ зняв одне з так званих “звинувачень” Сейрану Салієву, зменшивши його вирок на один рік – 15 років колонії.

🔹 Чому Сейрана Салієва затримали насправді?

Сейран Салієв став жертвою переслідувань, підготовлених окупаційним режимом, які базуються на фальшивих обвинуваченнях та політичних маніпуляціях. Звинувачення у нібито “тероризмі” є лише вигаданим приводом для того, щоб приглушити голос громадянського суспільства в Криму.

Проводячи незаконні обшуки, окупаційні силовики намагались знайти заборонену ісламську літературу, якої насправді і не могло бути в будинку Сейрана. Тому “справа” проти кримського татарина очевидно що була сфабрикованою та підступно спланованою. І все це — через активну громадянську позицію Салієва, висвітлення злочинів окупантів та підтримку незаконно засуджених.

🔹 Де зараз Сейран Салієв?

16 вересня 2020 року у російському суді в Ростові-на-Дону оголосили незаконний вирок — Салієв отримав 16 років позбавлення волі. Попри явно сфабриковане звинувачення, апеляція майже нічого не дала: 14 березня 2021 року суд підмосковної Власихи практично в повному обсязі відмовив у задоволенні скарг захисту, зменшивши Сейрану вирок лише на один рік. Після того, як пройшло апеляційне засідання, у березні 2022 року рішення попередньої інстанції залишили в силі. Потім Сейрана відправили до виправної колонії №4 міста Плавська Тульської області. За час етапу він був у слідчому ізоляторі Уфі, і в транзитах, і в Ярославлі.

Муміне Салієва, дружина Сейрана, у грудні 2023 року поділилася: "Етап тривав дуже довго, майже два місяці ми були взагалі без зв’язку. Не знали, куди звертатися, щоб дізнатися хоч щось про Сейрана. Тобто ми пишемо запит до ростовського СІЗО, вони кажуть, мовляв, ми некомпетентні вам відповідати. Ось коли ув’язнений прибуде до пункту призначення, тільки потім вам прийде офіційне повідомлення. У липні етапування Сейрана завершилося, але лише 1 вересня надійшло повідомлення про те, що він прибув до виправної колонії міста Плавська Тульської області.”

🔹 Сейран Салієв про Крим та Україну

"Наша вина була тільки в тому, що ми багато говорили про захоплення Криму Росією, про наклеп на наш народ. У тому, що не сиділи вдома, коли бачили несправедливість", — говорив Сейран Салієв.

Навіть перебуваючи в російській в’язниці, дуже далеко від рідного дому, Сейран Салієв не втрачає бойовий дух, не здається, а продовжує вірити в перемогу України та звільнення всіх українських політв’язнів. Він не втрачає свій зв’язок із рідною домівкою попри зусилля окупантів знищити віру в краще. Сейран ділиться: “Мені так тепло від того, що в колонії мене називають Кримом. Це певний зв’язок із Кримом…”

Розлуку з Кримом Сейран Салієв висловив і у зворушливих малюнках, які він передав з ув’язнення в СІЗО.

Попри затримання, незаконні звинувачення, довгі та важкі етапи окупантам не вдалося зупинити спротив Сейрана. Він вірний Україні, вірний своєму народу, своїм цінностям та принципам. Сейран Салієв — приклад незламності та свідчення того, що спротив окупації у Криму був, є і буде доти, доки останній окупант не залишить українську землю.

***

Матеріали підготовлені в рамках інформаційної кампанії #10роківСпротиву спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Інформаційна кампанія є частиною заходів до Дня спротиву окупації Криму.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь