Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Перша жертва окупації Криму: 10 років з моменту затримання Решата Аметова

Дата: 03.03.2024 16:20
Кількість переглядів: 52

Фото без опису10 років тому 3 березня 2014 року кримськотатарський активіст Решат Аметов вийшов на центральну площу Сімферополя з протестом проти окупації Кримського півострова. Це був одиночний пікет. Він також планував записатися добровольцем у військкоматі.

Він був затриманий так званою “кримською самообороною” у присутності кадрових російських військових, що зафіксовано на відео: https://www.youtube.com/watch?v=11S2Vhkr-bc. Жодної перевіреної чи підтвердженої інформації про переміщення Аметова після його викрадення досі не оприлюднювалося.

Є інформація, що відразу після викрадення Решата Аметова відвезли до офісу «Руського єдінства» у Сімферополі, де на той час тут розташовувався один зі штабів так званої «Самооборони Криму», угруповання, що також брало участь в окупації Криму. Інформація про подальші його переміщення невідома.

Рефат Аметов, брат активіста, пригадує: “Це [акції кримських татар того періоду] були акції за мир, а Решат вийшов хоч і з мирною, але зовсім іншою ідеєю — “Я маю право!”, — він вважає, що Решат не мав наміру ні з ким воювати, а просто декларував своє право бути там. Але для окупантів це, вочевидь, виявилося рівнозначним оголошенню війни.​ Саме за це, як вважає Рефат, брата було вбито.

Тіло Решата Аметова, зі слідами катувань та насильницької смерті, було знайдене 15 березня у селі Земляничне Білогірського району Криму. На його тілі були сліди численних тортур, голова була перев’язана скотчем, поруч лежали кайданки.

Злочинці досі не покарані. Слідство нібито ведеться окупаційними адміністраціями, українські правоохоронні органи не мають доступу ані до матеріалів справи, ані до місця злочину.

Вбивство Решата Аметова цілком може бути кваліфіковане як злочин проти людяності та як воєнний злочин, що полягає в умисному вбивстві. Станом на зараз саме у такому контексті вбивство активіста кваліфікують українські правоохоронні органи.

У 2015 року Решата Аметова нагородили відзнакою “Народний Герой України” (посмертно), а у 2017 його було удостоєно звання “Герой України” (посмертно).

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь