15 березня (п’ятниця) о 12:00 відбудеться авторська екскурсія мистецькою виставкою “ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму”, яку проведе кураторка виставки, креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська.

Дата: 14.03.2024 08:25

Фото без опису

🔸 Місце проведення: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим/Офіс Кримської платформи

🔸 Тривалість екскурсії: 45 хвилин

Мова проведення: українська

🔸 Форма для реєстрації: https://forms.gle/qJzZ2PzisUGA7Pt17

Екскурсія безоплатна. Буде проводитись фото- та відеофіксація під час екскурсії.

Запрошуємо всіх охочих дізнатись більше про жіночий спротив у Криму та відвідати мистецький простір, створений жінками-мисткинями, який розповідає про власне проживання війни, а також про інших жінок, що мали чи мають подібний досвід. Головна увага зосереджена на останньому десятилітті в тимчасово окупованому Криму, перш за все навколо історій жінок, які в умовах окупації наважуються на відкриту боротьбу за свої права та свободи, ризикують і стають політичними бранками окупаційного російського режиму. Паралельно з цим виставка торкається історичного та культурного контексту історії жінок на півострові, аби зробити спробу зрозуміти причини зла і віднайти джерела життєспроможності та спротиву.

Під час виставки ви зможете познайомитись з мистецькими творами та працями українських сучасних мисткинь, серед яких Марія Куліковська, Алевтина Кахідзе, Юлія По, Лія Достлєва, Еміне Зіятдінова. Також у виставці представлені щоденники активісток руху опору “Зла мавка” та розкритий історичний контекст, що апелює, зокрема, до постаті Лесі Українки та її творів.

🔸 Читати більше про виставку: https://lomykamin.crimea-platform.org/

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим