Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів і ветеранок про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

Дата: 13.05.2024 10:05

Фото без опису

🟢 В Україні доступні безоплатні послуги з лікування безпліддя. Медична допомога надається в тих закладах, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”. Таких лікарень зараз 15, 12 із них – приватні.

❗️ Послуга з лікування безпліддя надається при встановленому діагнозі “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”. Важлива умова: вік жінки на момент початку циклу запліднення повинен бути не більше 40 років.

Як отримати послугу з лікування безпліддя❓

1️⃣ Спочатку пацієнтка має звернутися до акушера-гінеколога – направлення для цього не потрібне. Лікар проведе обстеження та визначить показання для проведення штучного запліднення. За потреби – направить на консультацію до суміжних спеціалістів (кардіолог, ендокринолог та ін.).

2️⃣ Після дообстеження або лікування акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму лікарів. Консиліум ухвалює рішення про показання до послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

За пакетом з лікування безпліддя пацієнтам гарантовані такі послуги:

✔️ медикаментозна стимуляція яєчників у жінки;

✔️ аспірація вмісту фолікулів яєчників та пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки;

✔️ знеболення етапу аспірації фолікулів яєчників, консультація анестезіолога;

✔️ отримання сперми від чоловіка жінки, спеціальна обробка сперми та підготовка її до запліднення;

✔️ запліднення яйцеклітин і культивування отриманих ембріонів;

✔️ забезпечення лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу запліднення та ін.

Докладно про послуги з лікування безпліддя читайте на сайті НСЗУ у розділі “Громадянам”: https://cutt.ly/Ueeq8tHX.

🏥 Щоб знайти лікарню, можна скористатися інформаційним дашбордом на сайті НСЗУ про укладені договори: https://cutt.ly/xeqK7fF8. У фільтрі “Група послуг” напишіть “Лікування безпліддя”. Дашборд покаже перелік закладів з адресами та номерами телефонів.

📞 Або можна запитати необхідну інформацію в оператора контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

📌 Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

НСЗУ Національна служба здоров'я України