Під час війни спричинити депресію можуть швидше обставини, на які батьки не мають впливу та не можуть контролювати. Важливо не забувати піклуватися про себе, щоб надалі мати можливість дбати про дитину.
Перебувати поруч із людиною, яка має депресію, важко, але бути батьками дитини з депресією ще важче, часто найближчі люди звинувачують себе в цьому. Варто пам’ятати, що у стані дитини не завжди винні дорослі. Під час війни спричинити депресію можуть швидше обставини, на які батьки не мають впливу та не можуть контролювати. Важливо не забувати піклуватися про себе, щоб надалі мати можливість дбати про дитину. Потрібно розпізнавати й приймати її емоції. Визнайте, що дитина може відчувати сум і апатію. Розпочніть розмову про те, які почуття та емоції її переповнюють.
Щоб підтримати дитину, розмовляйте з нею якомога частіше, особливо якщо вона звертається до вас. Використовуйте ці моменти для того, щоб побудувати ще ближчі стосунки. Варто також постійно нагадувати дитині, що ви її підтримуєте і завжди готові допомогти. Заохочуйте дитину приходити до вас, коли вона засмучена, і запевняйте її, що ви докладете всіх зусиль, щоб підтримати її. Одне із найважливіших правил: дитина має чути від батьків або людей, які їх замінюють, такі фрази: «я з тобою», «ми пройдемо це разом».
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці