Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Пухлини головного мозку — це аномальні розростання клітин у мозку. Ці утворення можуть бути злоякісними або доброякісними.

Дата: 08.06.2024 10:03
Кількість переглядів: 75

Фото без опису

Злоякісні пухлини головного мозку бувають первинні, які виникають у самому мозку, або вторинні, які є виникають у результаті метастазування з інших вражених раком частин тіла.

Незалежно від типу пухлини головного мозку можуть викликати різноманітні неврологічні симптоми залежно від їхнього розташування та розміру.

📈 Пухлини головного мозку є серйозною глобальною проблемою охорони здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пухлини головного мозку становлять близько 2% усіх онкозахворювань у дорослих і 1,9% у дітей. Рівні захворюваності відрізняються географічно, при цьому вищі показники спостерігаються в розвинених країнах.

🧠 Види пухлин головного мозку 🧠

Пухлини головного мозку класифікуються залежно від їхнього розташування, поведінки та типу залучених клітин.

🟥 Гліоми

Гліоми, що виникають із гліальних клітин, які підтримують і живлять нейрони, є найпоширенішим типом пухлин головного мозку. До них відносяться астроцитоми, олігодендрогліоми та гліобластоми.

🟥 Мультиформна гліобластома

Найбільш розповсюджена і найбільш агресивна форма пухлини мозку, яка становить до 52 % первинних пухлин мозку і до 20 % всіх внутрішньочерепних пухлин. Незважаючи на те, що гліобластома є найбільш розповсюдженою первинною пухлиною мозку, на 100 тисяч жителів Європи реєструється всього 2-3 випадки захворювання.

🟥 Менінгіоми

Менінгіоми виникають із мозкових оболонок, захисних мембран, що оточують головний і спинний мозок. Зазвичай вони є доброякісними пухлинами.

🟥 Пухлини гіпофіза

Ці пухлини розвиваються у гіпофізі, невеликій залозі, розташованій біля основи мозку. Вони можуть впливати на рівень гормонів і функції організму.

🟥 Медулобластоми

Злоякісні пухлини, які розвиваються у мозочку, який відповідає за координацію та рівновагу. В основному зустрічаються у дітей.

🟥 Шванноми

Також відомі як акустичні невриноми. Ці пухлини виникають із клітин Шванна, які обертаються навколо нервів. Вони зазвичай впливають на нерви, відповідальні за слух і рівновагу.

🧠 Симптоми та діагностика 🧠

Симптоми пухлини головного мозку можуть сильно відрізнятися залежно від її розміру, розташування та швидкості росту.

Загальні ознаки та симптоми можуть включати:

▪️ головні болі;

▪️ судоми;

▪️ когнітивні порушення;

▪️ зміни поведінки чи особистості;

▪️ проблеми із зором чи слухом;

▪️ рухові порушення.

Діагностика пухлини головного мозку, як правило, передбачає поєднання неврологічних обстежень та візуалізаційних тестів, таких як МРТ і КТ, а також біопсії.

🧠 Варіанти лікування 🧠

Підхід до лікування пухлин головного мозку залежить від різних факторів, зокрема тип пухлини, розташування, розмір і загальний стан здоров’я пацієнта.

Зокрема йдеться про хірургічне видалення, променеву та хіміотерапію, а також таргетну та імунну терапії.

Нагадаємо, що в медичних закладах, які мають договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України, медичні послуги для діагностики та лікування пухлин головного мозку можна отримати безоплатно. Також держкоштом закуповується лікарський засіб Темозоломід, який використовується для лікування пухлин головного мозку.

Перевірити наявність ліків ви можете на сайті «Є ліки», на сайті медичного закладу, або зателефонувавши на гарячу лінію ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО:

+380669113333

+380689113333

Як і багато захворювань, пухлини головного мозку можуть супроводжуватися стигмою або помилковими уявленнями. День боротьби з пухлиною головного мозку спрямований на те, щоб розвіяти міфи та сприяти розумінню та співчуттю до людей, які живуть з пухлинами мозку.

❗️ «Афіна. Жінки проти раку» закликає вчасно проходити обстеження. При наявності небезпечних симптомів зверніться до сімейного лікаря, який дасть направлення до вузького спеціаліста.

________________

Ініціатива «Гарантовано!» реалізується Пацієнти України у партнерстві з Міністерство охорони здоров'я України , @НСЗУ Національна служба здоров'я України та за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Афіна. Жінки проти раку


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь