Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Десять років тому в ході Антитерористичної операції силами ЗСУ, Нацгвардії та добробатів почалася потужна хвиля звільнення від російських найманців тимчасово окупованих територій Донеччини і Луганщини.

Дата: 13.06.2024 17:56
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

Протягом червня-липня під контроль України повернулися Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Щастя, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та десятки інших українських міст і сіл.

Одним із перших, 13 червня 2014 року був звільнений Маріуполь.

Спецоперація звільнення міста була спланована та проведена протягом однієї доби з 12 на 13 червня. У звільненні міста брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро-1», 2 роти Національної гвардії та спецпідрозділ МВС. Блокпости на в'їздах до міста контролювали військовослужбовці ЗСУ, долучились також члени «Правого сектору» та місцеві активісти. Штурм основних опорних пунктів російських найманців розпочався близько 5 години ранку і завершився вже за кілька годин.

Втім, битва за Маріуполь тривала ще з рік, доки в лютому 2015 року в ході контрнаступу на Широкине українським силам не вдалося відкинути лінію фронту на 20 км від міста і убезпечити жителів від масованих артилерійських обстрілів. Вперше День звільнення Маріуполя на державному рівні було відзначено в 2016 році.

Наступні шість років були роками відродження і розквіту міста, яке стали називати культурною столицею Донбасу. Комплексні реформи, державні та іноземні інвестиції за короткий час перетворили Маріуполь на сучасне модерне місто з розвиненою інфраструктурою, затишними кварталами та європейським рівнем сфери обслуговування. Ще більше було планів і перспектив, передбачених в інвестиційній програмі розвитку міста до 2030 року.

На жаль, всі ці плани перекреслило нове збройне вторгнення РФ в лютому 2022 року, яке перетворило квітуче місто на руїни. Про трагедію Маріуполя знято кілька документальних фільмів, один з яких – «20 днів в Маріуполі» – отримав цьогоріч премію «Оскар».

Ми ж пропонуємо в каруселі ще раз нагадати історію Маріуполя та згадати тих, хто звільняв 10 років тому наші землі від окупантів.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Український інститут національної пам'яті 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь