Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

25 червня цього року Європейський суд з прав людини оголосить своє рішення щодо прийнятності та суті міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявами №№ 20958/14 та 38334/18.

Дата: 19.06.2024 12:10
Кількість переглядів: 92

Фото без опису

Ця справа стосується масових та систематичних порушень росією прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та порушення прав українських політичних в’язнів.

❗️ Нагадаємо, що 14.01.2021 Європейський суд з прав людини оголосив ухвалу від 16.12.2020 щодо прийнятності міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявою № 20958/14, визнавши її частково прийнятною, та прийняв рішення про приєднання до міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявою № 20958/14 справи «Україна проти Росії (VII)» за заявою № 38334/18 щодо політичних в’язнів.

У цій ухвалі Європейський суд з прав людини встановив, що російська федерація здійснює ефективний контроль над Автономною Республікою Крим та м. Севастополь з 27.02.2014 та визнав прийнятними скарги Уряду України про існування адміністративної практики рф стосовно порушень прав людини, гарантованих Конвенцією та Протоколами до неї, зокрема:

▪️ насильницьких зникнень та відсутності ефективного розслідування у цьому зв’язку (стаття 2);

▪️ жорстокого поводження (стаття 3);

▪️ незаконних затримань (стаття 5);

▪️ поширення законодавства рф на територію Криму, у результаті чого з 27.02.2014 суди, які діють на півострові, не можуть вважатись такими, що встановлені законом (стаття 6);

▪️ незаконного автоматичного нав’язування російського громадянства (стаття 8);

▪️ незаконних обшуків приватної власності (стаття 8);

▪️ утисків, переслідування та конфіскації майна релігійних організацій, що не належать до російської православної церкви (стаття 9);

▪️ припинення діяльності українських медіа (стаття 10);

▪️ заборони публічних зібрань, а також залякування та незаконне затримання організаторів демонстрацій (стаття 11);

▪️ експропріації майна цивільних осіб та приватних підприємств без компенсації (стаття 1 Першого Протоколу);

▪️ заборони української мови в школах та переслідування україномовних дітей у школі (стаття 2 Першого Протоколу);

▪️ обмеження свободи пересування між Автономною Республікою Крим та материковою частиною України в результаті фактичного перетворення рф адміністративного розмежування на кордон (між росією та Україною) (стаття 2 Протоколу № 4);

▪️ переслідування кримських татар (стаття 14 у поєднанні зі статтями 8, 9, 10 та 11 Конвенції та зі статтею 2 Протоколу № 4 до Конвенції).

13.12.2023 у приміщенні Європейського суду з прав людини у м. Страсбург, Французька Республіка, відбулися усні слухання щодо прийнятності та суті міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявами №№ 20958/14 та 38334/18 де делегація України представила позицію Уряду України у зазначеній справі.

Міністерство юстиції України 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь