У Херсоні запрацював стаціонарний Центр допомоги врятованим
Відтепер постраждалі від війни мешканці міста можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку не лише за допомогою мобільного Центру, а також і стаціонарного.
«Ми продовжуємо надавати підтримку всім, хто зазнав насильства під час війни, зокрема сексуального. За час роботи мобільного Центру у Херсоні, він зарекомендував себе як ефективний інструмент комплексної підтримки наших громадян. Близько 2 тисяч українців отримали різного роду допомогу. Окрім базової соціально-психологічної, юридичної підтримки, яку можна отримати в Центрах, у них налагоджена ефективна система перенаправлення. Відкриття стаціонарного закладу у Херсоні означає масштабування наявної роботи та збільшення кількості громадян, які змогли нормалізувати своє життя»,– зазначила Ольга Стефанішина.
Адреса стаціонарного Центру допомоги врятованим публічно не розголошується з міркувань безпеки. Дізнатися місцезнаходження сервісу можна за телефоном +38 (050) 626 13 79. Центр працює з 9:00 до 16:00 з понеділка по пʼятницю.
Водночас у Херсоні продовжує роботу мобільний Центр допомоги врятованим, який працює у місті з січня 2023 року. У квітні цього року, мобільний Центр отримав новий автомобіль за підтримки уряду Іспанії, завдяки якому спеціалісти можуть надавати допомогу не лише мешканцям міста, а й області.
У Центрах допомоги врятованим усі, хто постраждав від війни, зокрема люди, які зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати комплексну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. Уся допомога у Центрі надається безоплатно, безумовно та конфіденційно.
Центр у Херсоні створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, у партнерстві з Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з місцевою владою та громадською організацією Херсонський обласний центр “Успішна жінка”.
Загалом Центри допомоги врятованим працюють у 12 містах України. Контакти Центрів за посиланням: https://www.help-platform.in.ua/.
Детальніше на Євроінтеграційному порталі: https://cutt.ly/ledUTdbK
Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції