Домашнє насильство існує лише у родинах ветеранів?
Сьогодні у суспільстві мимоволі маргіналізують певну групу, занадто «підсвічують» саме її, узагальнюють й переносять декілька епізодів на всю групу. Мова, звісно, про ветеранів.
Нещодавно міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю заявив, що 60% випадків насилля скоюють ветерани та військові.
Головний психолог УВФ та ветеран Олександр Чаморсов виправляє: ці дані, вирвані з контексту, вмить набули різноманітних інтерпретацій у медіа, і ця цифра була подана так, що складається враження, ніби серед ветеранів кожен другий чинить насилля.
«Вважаю, що коли вже говорити про домашнє насильство, то слід розглядати проблему в загальноукраїнському контексті як таку, що не має жодних професійних характеристик. Безліч разів проговорювала ветеранська спільнота: ми такі, як ви, цивільні, не потрібно нас відокремлювати. Але суспільство залишається глухим», — запевняє Чаморсов.
Зараз на суспільному рівні маємо підтримувати ветеранів та ветеранок, аби вони зверталися по кваліфіковану допомогу у випадку, якщо почувають гостру реакцію на стрес (так-так, це і є той так званий «побутовий ПТСР», яким намагаються наділити кожного захисника чи захисницю).
Що робити тим, хто став жертвою домашнього насилля?
Зателефонувати на Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству: 0800500335 (зі стаціонарних) або 116123 (з мобільних).
Також фахівці Гарячої лінії Українського ветеранського фонду надають підтримку щодня та цілодобово: 0800332029
Детальніше читайте у колонці Олександра Чаморсова за посиланням: https://glavcom.ua/.../domashnje-nasilstvo-lishe-u...
Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
Український ветеранський фонд Мінветеранів