Відновлення документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно, є одним з найпоширеніших питань, які турбують українців сьогодні.
Водночас ситуації можуть бути різними: інформація може міститися або не міститися у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Реєстр речових прав).
Сьогодні Юридичний порадник для ВПО розповість як відновити документи на нерухоме майно, якщо відомості про нього внесені до Реєстру речових прав. #ЛайфхакиЮрпорадника
Так, у разі втрати, пошкодження або знищення документа, виданого після 1 січня 2013 р., дані про державну реєстрацію відповідних прав містяться у Реєстрі речових прав.
У такому випадку право власності на це майно підтверджується інформацією з реєстру.
Де і як отримати відповідну підтвердну інформацію з Реєстру речових прав?
На сайті Онлайн-будинок юстиції https://online.minjust.gov.ua/:
Обріть розділ “Інформація з Державного реєстру речових прав”.
Натисніть в правому верхньому куті “Вхід” та авторизуйтеся за допомогою електронного цифрового підпису.
Здійсніть пошук за одним з критеріїв (адресою, реєстраційним номером об’єкта нерухомості, кадастровим номером земельної ділянки або за інформацією про власника).
Сплатіть адміністративний збір.
Готово Завантажте сформовану інформаційну довідку у форматі PDF.
Через Портал Дія http://surl.li/ukjsn
Натисніть кнопку “Отримати довідку” та авторизуйтеся в будь-який з доступних способів:
BankID
Дія.Підпис
ЕЦП / КЕП
Заповніть онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку, за яким бажаєте отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Сплатіть адміністративний збір.
ГотовоДовідка буде доступною у форматі PDF в особистому кабінеті (меню “Отримані документи”).
У ЦНАПі/БТІ
Важливо! Довідка є достатнім підтвердженням права власності на нерухомість. Виготовляти дублікати інших документів при цьому немає потреби.
________________________
Більше про відновлення документів у чат-боті «Юридичний порадник для ВПО» «Основні питання» «Документи» «Відновлення документів»:
Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q
Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX
Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid
Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю БФ «Право на захист», і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців. Ані Європейський Союз, ані Норвезька рада у справах біженців не несуть за неї відповідальність.