Через вторгнення країни-агресора чимало українців зазнали як моральних так і матеріальних втрат. Щоб зафіксувати це, створено Реєстр збитків (Register of Damage for Ukraine).

Дата: 18.07.2024 10:42

Фото без опису

🟩 Це перший крок до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та українців.

Реєстр збитків — це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат та шкоди, заподіяних агресією Російської Федерації проти України. Окрім того, в Реєстрі також зберігатимуться докази, якими будуть обґрунтовані ці вимоги.

Основне його завдання — прийом та опрацювання заяв та пов’язаних з ними доказів. Такі заяви будуть класифіковані й систематизовані, а також їм буде присвоєна категорія на основі певних критеріїв. Заяви оцінюватиме Рада Реєстру, яка визначатиме чи будуть вони розглянуті й оцінені.

Заяви будуть внесені до Реєстру, якщо вони стосуються збитків, втрат або шкоди, які:

▪ були завдані 24 лютого 2022 року або пізніше;

▪ були завдані на території України, в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи територіальні води;

▪ були спричинені міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.

Реєстр не є судом, трибуналом, компенсаційною комісією або компенсаційним фондом. Його основне завдання — прийом та опрацювання заяв та пов’язаних з ними доказів. Реєстр не буде оцінювати вартість та не призначатиме жодних виплат.

Ці функції буде виконувати міжнародний компенсаційний механізм, який створять пізніше. Реєстр — це лише перший крок на шляху до такого механізму. Роботу над створенням компенсаційного механізму вже розпочали.

✅ Після того як створять компенсаційний механізм, робота Реєстру продовжиться в рамках нової структури, а всі внесені до нього заяви та докази будуть передані до неї. Щоб в майбутньому отримати компенсацію за завдану шкоду — краще подавати заяву з необхідними документами та доказами.

Безоплатна правнича допомога