Дата: 24.07.2024 08:00

Інформаційне повідомлення

1. Ініціатор громадського обговорення – начальник Нижньосірогозької селищної військової адміністрації

2. Мета громадського обговорення: врахування думки мешканців Нижньосірогозької селищної територіальної громади щодо співробітництва з Олешківською міською територіальною громадою у сфері надання комплексних послуг соціального характеру у формі спільного фінансування (утримання) Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Олешківської міської ради щодо її відповідності потребам Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

3. Організатор громадського обговорення – Відділ соціального захисту населення, медицини та служба у справах дітей Нижньосірогозької селищної ради (далі - Відділ).

4. Громадське обговорення ПРОПОЗИЦІЇ пропонується провести у формі електронних консультацій, а також письмових зауважень, коментарів та пропозицій, надісланих на електронну адресу в період з 24 липня 2024 року по 07 серпня 2024 року включно.

Адреса електронної пошти для проведення електронних консультацій vsznmssd@ns-gromada.gov.ua.

1. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення надсилаються на електронну пошту із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 15 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення на офіційному веб-сайті Нижньосірогозької селищної територіальної громади https://ns-gromada.gov.ua

2. Обґрунтування та законодавчі підстави прийняття рішення співробітництва Нижньосірогозької селищної територіальної громади з Олешківською міською територіальною громадою у сфері надання комплексних послуг соціального характеру у формі спільного фінансування (утримання) Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Олешківської міської ради щодо її відповідності потребам Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

До Нижньосірогозької селищної військової адміністрації надійшла пропозиція начальника Олешківської міської військової адміністрації від 23 липня 2024 року № 1717/04-20/24 про початок переговорів з питань організації співробітництва Олешківської міської територіальної громади через Олешківську міську військову адміністрацію Херсонського району Херсонської області з Нижньосірогозькою селищною територіальною громадою через Нижньосірогозьку селищну військову адміністрацію Генічеського району Херсонської області.

Мета співробітництва: підтримка населення Нижньосірогозької селищної територіальної громади, зокрема забезпечення гуманітарною допомогою осіб, які належать до вразливих груп населення та постраждали від збройного конфлікту, забезпечення ефективного використання фінансових, кадрових і матеріально-технічних ресурсів територіальної громади, з огляду сумісного застосування механізмів надання комплексних послуг соціальної сфери в наявній у комунальній власності Олешківської міської ради Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Олешківської міської ради.

Статтею 93 Бюджетного кодексу України визначено, що місцева рада може передати кошти на здійснення окремих видатків місцевих бюджетів іншій місцевій раді у вигляді міжбюджетного трансферту до відповідного місцевого бюджету, у тому числі якщо на території територіальної громади недостатньо бюджетних установ, інших суб’єктів господарювання комунальної власності, які забезпечують надання публічних послуг, визначених пунктом 2 частини першої статті 86 цього Кодексу. Передача коштів між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладання договору.

Форма співробітництва: спільне фінансування (утримання) Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Олешківської міської ради та делегування одному із суб’єктів співробітництва іншими суб’єктами співробітництва виконання одного чи кількох завдань з передачею йому відповідних ресурсів.

Очікувані фінансові результати співробітництва: забезпечення ефективного використання ресурсів територіальних громад на основі спільного застосування механізмів надання комплексних послуг соціальної сфери в наявній у комунальній власності Олешківської міської ради Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Олешківської міської ради.

Таким чином, співробітництво територіальних громад створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері соціального захисту, соціального забезпечення та підтримки населення Нижньосірогозької селищної територіальної громади, зокрема забезпечення гуманітарною допомогою осіб, які належать до вразливих груп населення та постраждали від збройного конфлікту. Тобто, пропозиція щодо ініціювання співробітництва територіальних громад може відповідати інтересам та потребам Нижньосірогозької селищної територіальної громади.

ФОРМА

Установа

vsznmssd@ns-gromada.gov.ua.

Електронна пропозиція*

Індивідуальна

Прізвище, ім’я, по батькові

Місце проживання громадянина (надавача пропозицій)

Вид звернення:

Пропозиція (зауваження) прохання чи вимога (Необхідне відмітити)

Зміст пропозиції(Підтримую чи не підтримую).

Дата подачі електронної

ПРОПОЗИЦІЇ

*Примітка: пропозиція, оформлена без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.