Юридичний порадник для ВПО розповідає як отримати статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин #ВажливоЗнати

Дата: 25.07.2024 08:24

Фото без опису

Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” (далі - Закон) особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

❓Для чого встановлювати такий статус і отримувати підтвердні документи?

Це важливо для того, щоб члени сім'ї зниклої безвісти особи могли користуватися відповідними соціальними гарантіями.

[🤖#ЮрПорадник підготує окремий допис, присвячений як загальним наслідкам зникнення безвісті, так і соціальним гарантіям].

❓Як отримати цей статус?

1️⃣Звернутися до найближчого відділення поліції за місцем свого проживання.

При зверненні в поліцію необхідно мати при собі наступні документи:

📄паспорт громадянина України;

📄документи, які засвідчують родинні стосунки зі зниклою особою (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження зниклого, свідоцтво про народження заявника та зниклого);

📄фотокартку зниклої особи;

📄сповіщення з ТЦК та СП про безвісне зникнення (у разі зникнення військовослужбовця).

2️⃣Отримати у слідчого витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань та пам’ятку про процесуальні права потерпілого.

3️⃣Здати зразки букального епітелію (змив з внутрішньої сторони щоки) для проведення ДНК-експертизи.

❗️Важливо! Для цієї процедури підходять кровні родичі (батьки, діти, брати/сестри).

У випадку, якщо кровних родичів немає надати слідчому особисті речі зниклої особи, які не піддавалися термічній обробці (пранню, прасуванню).

4️⃣Подати заяву та отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

❓Як отримати цей витяг?

📝Для отримання Витягу необхідно подати до Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин):

▪️ запит на отримання витягу;

📃Запит подається в довільній формі з обов’язковим зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, дати народження особи, стосовно якої робиться запит; ступеню рідства з особою; поштову чи електронну адресу, куди необхідно відправити витяг;

▪️ копію документа, що посвідчує особу;

▪️ копії документів, що підтверджують родинні зв’язки з особою, стосовно якої робиться запит.

Запит з копіями відповідних документів необхідно надіслати:

📮на поштову адресу:

Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин): вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601;

📧 на електронну адресу: pgmia@mvs.gov.ua.

⏳ Витяг надається у строк до 10 робочих днів.

У випадках, коли підготовка Витягу потребує додаткової перевірки інформації строк може бути збільшеним до 30 календарних днів.

__________________

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю БФ «Право на захист», і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців. Ані Європейський Союз, ані Норвезька рада у справах біженців не несуть за неї відповідальність.

Юридичний порадник для ВПО