Нині кожна родина в Україні переживає довготривалий стрес через війну. Але ті пари, де один або обидва партнери стали на захист держави, відчувають суттєво більше навантаження:

Дата: 26.07.2024 19:07

🔻 тривалі розлуки;

🔻 підвищений ризик для здоров'я та життя;

🔻 складнощі зі зв'язком;

🔻 зміни у фінансовому становищі.

👫 Класична парна терапія тут не працює. Спеціаліст має розуміти специфіку служби, орієнтуватися у військових реаліях, мати відповідні доказові методики та досвід, щоби дійсно допомогти.

Якщо ви вирішили пройти парну консультацію і ЯРМІЗ Центр реадаптації та реабілітації, ось, що там відбуватиметься:

✅ На первинній консультації пара знайомиться з психологом, окреслює свої очікування від цих зустрічей та з'ясовує методи роботи фахівця.

Якщо вас бентежать зміни у стосунках, але ви не можете чітко сформулювати проблему — це теж окей. Спеціаліст допоможе виокремити суть питання та спрямувати зусилля вашої маленької команди на боротьбу із цим негараздом.

За досвідом спеціалістів Центру, найчастіше пари звертаються з такими запитами:

🔻 Погіршення якості спілкування. Через відстань, проблеми зі зв'язком, нові умови життя та емоційну напругу виникають дрібні непорозуміння, але, накопичившись, вони згодом призводять до конфліктів.

🔻 Постійна фонова тривожність, яка виїдає ресурс, робить партнерів напруженими та нетерплячими.

🔻 Життя після повернення зі служби: як раніше вже не буде, а як по-новому — ще не зрозуміло.

🔻 Питання щодо побуту, фінансів, спілкування з рідними, виховання дітей і таке інше.

✅ Після виявлення «ворога» починається практична робота. Це можуть бути:

🟢 вправи на покращення комунікації (як «почути» партнера, як відкритися, як говорити «я-повідомленнями» і т.ін.);

🟢 емоційна регуляція (як опанувати сильні почуття та не дозволити їм зруйнувати ані стосунки, ані себе; як екологічно проживати важкі емоції, не придушуючи їх; як позбутися заблокованого гніву, сорому, скорботи та страху і розчистити шлях для кохання і вдячності);

🟢 когнітивно-поведінкова терапія (як розкласти по поличках свої думки, почуття, реакції та поведінку, як напрацювати навичку керування своєю поведінкою під час емоційної бурі).

В кінці роботи з психологом обов'язково буде результат.

Записатися на парну консультацію: https://forms.gle/rWYum7aUg7t8L3nx9

Коаліція ветеранських просторів