Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Як поводитися, коли бачиш військового з інвалідністю? У межах нашого спецпроєкту «Захисники вдома: як говорити з військовими та ветеранами» з дозволу ветерана Олександра Терена ділимося його порадами

Дата: 31.07.2024 12:32
Кількість переглядів: 81

Фото без опису

🔹Передусім не варто розділяти військових на поранених та здорових. Обидві групи однаково варті поваги/уваги. Ті, хто уберігся від травм, продовжує нести службу та захищати нас з вами.

🔹Подякувати можна кивком голови, прикласти руку до грудей, потиснути руку. Щодо обіймів, то варто запитати, чи можна це зробити. Те ж стосується і бажання чимось пригостити.

🔹Якщо виникає щире прагнення пригостити/поступитися місцем, то можна наполягти при відмові — «Дозвольте я це зроблю, мені буде дуже приємно», «Не заперечуйте, будь ласка, я хочу це зробити».

Якщо ж і після цих слів військовий відмовляється, то наполягати не варто.

🔹 Якщо військовий з травмою — скоса краще не поглядати, а відверто запитати, як людина отримала травму, якщо звичайно вона не проти поділитися цим. Так само і з супутніми питаннями щодо травми чи протезів.

🔹 Не тицяти пальцями і не перешіптуватися, бо прийде час — і залетить від когось в «диню».

🔹 Стосовно будь-яких невербальних намірів слід уточнювати попередньо — як от щодо надання допомоги, - задля запобігання незручним ситуаціям.

🔹 Дозволяти дітям дивитися і запитувати що це (протез) і як ним користуватися. Якщо лише це не викликає дискомфорту у військового. Діти повинні розуміти, а не жити в страху перед «страшними роботами»

🔹 Існують невидимі травми, тому в разі «незвичного» поводження людини не варто реагувати агресивно, а заспокоїти її, сказати, що вона в безпеці, ви їй не ворог.

🇺🇦 Олександр Будько (позивний «Терен») — український захисник, ветеран російсько-української війни, громадський діяч, письменник, учасник національної збірної «Invictus Games». З початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем, а незабаром став командиром взводу 49-го окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» з позивним «Терен». Після важкого поранення в боях за Харківщину Олександр втратив обидві кінцівки, пройшов шлях протезування та реабілітації.

🧷 Нагадуємо, що в межах нашого спецпроєкту «Захисники вдома: як говорити з військовими та ветеранами» ми публікуємо серію дописів у співпраці з ветеранами, експертами, ветеранами та організаціями.

Дякуємо за захист ❤️🇺🇦

Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь