Один із перших загиблих Героїв Небесної Сотні — Сергій Нігоян — народився в цей день, 2 серпня 1993 року на Дніпропетровщині.
Його родина переїхала до України рятуючись від війни в Нагірному Карабаху.
У дитинстві Сергій займавася карате, посів призове місце на чемпіонаті Дніпродзержинська у стилі кіокушинкай, згодом вступив до коледжу фізичного виховання.
Він мріяв стати актором й хотів навчатися у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі.
«Сергій був самостійним, мав активну громадянську позицію, боровся за демокра тичну Україну, за те, щоб була правова держава. Тому, коли він вирішив їхати до Києва заради високої мети, а не заробляти в Криму, я не здиву вався, адже такого ідейного хлопця раніше не зустрічав. Іще він любив читати Шевченка й молитву «Отче наш» вірменською, носив її завжди із собою в кишені», — розповів про Сергія Нігояна його друг Беяддер Якубов.
8 грудня Сергій Нігоян вже був у Києві, у центрі Революції Гідності. На протест він взяв прапор Вірменії, з ним чергував на барикадах біля Лядських воріт, розносив їжу самооборонівцям, а у січні й сам долучився до Третьої сотні Самооборони Майдану.
На "Вогнехреща" 19 січня 2014 року Сергій Нігоян був на вулиці Михайла Грушевського, де вирувало протистояння майданівців та силовиків. Він був противником радикальних дітей й говорив побратимам як важливо не допустити кровопролиття.
У День Соборності, рано вранці 22 січня, він поніс на вулицю Грушевського шину. Неподалік стадіону «Динамо» він отримав смертельно пораненний. У вестибюлі Академії наук медики намагалися його врятувати, однак не змогли.
У 20 років Сергій Нігоян став одним із перших загиблих Героїв Небесної Сотні.
Памʼятаємо!
Дізнатися більше про нього можна на сайті Національного музею Революції Гідності за посиланням: https://maidanmuseum.org/uk/node/1822
Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum