Навчитися коректно взаємодіяти з людьми, які мають бойовий досвід, — завдання кожної свідомої людини.
Допоможе у цьому симулятор на платформі Дія.Освіта, що був створений до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».
Проєкт є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» — гіда з коректної комунікації, створеного за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Симулятор занурить у змодельовані ситуації, наближені до реальних, та допоможе відпрацювати отримані знання на практиці. Можливо схожі сценарії взаємодії вже траплялися з вами, але як діяти — ви не знали:
- ваш партнер повернувся з фронту. Серед ночі ви прокидаєтеся від того, що він сильно штовхнув вас. Він теж прокинувся, але ще не усвідомлює, що знаходиться вдома, і продовжує «воювати», як це було у сні. Як діяти далі?
- на роботі ви розмовляєте з колегою — ветераном або ветеранкою. Колега починає жартувати на такі теми, як смерть, травми, війна. Ви почуваєтеся розгубленим. Як відреагувати?
Симулятор допоможе зрозуміти унікальність кожної ситуації та запропонує кілька варіантів дій на кожну змодельовану ситуацію. Відповіді супроводжуються поясненнями експертки, та допомагають краще зрозуміти, як ваші дії можуть вплинути на людину з досвідом війни.
Цей симулятор — інноваційний формат перевірки себе і своїх знань. Він імітує можливі сценарії взаємодії з ветеранами, але не враховує всі варіанти, оскільки досвід кожної людини є унікальним та потребує індивідуального підходу. Хтось має проблеми зі сном після повернення, хтось — ні. Для когось прийнятний чорний гумор, для когось це табу.
Якщо ви не впевнені, як діяти правильно, будьте щирими, толерантними і не бійтеся ставити запитання. Комунікація є ключем до вирішення будь-яких складних ситуацій. Детальніше про це — в освітньому серіалі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який можна переглянути на платформі Дія. Освіта та на YouTube-каналі «Ти як?»
Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської. Проєкт реалізується за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa — учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».