Як це — забезпечувати доступ до медичних послуг на деокупованих територіях? Розповідаємо на прикладі проєкту ГО “Casers” (Help Ukraine Casers).
Херсонська та Миколаївська області зазнали значних втрат через повномасштабне вторгнення: пошкоджено десятки тисяч обʼєктів, а ще більша кількість людей змушена була залишити свої домівки. Проте попри постійні обстріли, там продовжують жити люди, які часто не мають доступу до базових медичних послуг.
«Лікарів мало — не всі хочуть залишатися тут і працювати під ракетним обстрілом. Якби була безпека, можливо, люди б повернулися», — пояснює Тетяна Нестеренко, координаторка медичних місій Casers.
У таких умовах мобільні медичні центри Casers стають незамінними, адже дозволяють забезпечити доступ до необхідної медичної допомоги навіть у найвіддаленіших та найнебезпечніших районах.
За шість місяців існування цієї ініціативи лікарі медичних центрів:
відвідали 31 село;
провели понад 3500 консультацій;
надали допомогу понад 2500 унікальним пацієнтам у Херсонській та Миколаївській областях на півдні України.
Мобільні медичні центри Casers — це не лише про медичну допомогу, а й про підтримку та надію для людей, що залишаються на деокупованих територіях. Завдяки їхній роботі багато жителів знову відчули, що про них не забули.
Більше про роботу медичних пунктів та їхній вплив на громади можна дізнатися зі статті на сайті IREXhttps://cutt.ly/3exok3Zn
Програму «Український Фонд Швидкого Реагування IREX» впроваджує IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.
Український Фонд Швидкого Реагування IREX