Національна служба здоров’я України продовжує відповідати на поширені питання, які ви нам залишаєте. Сьогодні — про реабілітацію у системі охорони здоров’я. Хто в Україні вважається фахівцем з реабілітації?
В Україні перелік професіоналів, які вважаються фахівцями з реабілітації, чітко визначено у законодавстві. Це лікарі фізичної та реабілітаційної медицини; фізичні терапевти; ерготерапевти; терапевти мови і мовлення; протезисти-ортезисти; психологи, психотерапевти; сестри медичні з реабілітації; асистенти фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Ці фахівці з реабілітації можуть надавати реабілітаційні послуги як самостійно, так і у складі мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
Якими є нормативно правові засади регулювання надання реабілітаційної допомоги в Україні?
По-перше, це Закон України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я” 2020 року, який регулює реабілітацію у сфері охорони здоров’я осіб з обмеженнями повсякденного функціонування. Наступним документом стала постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1268 “Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я”. Також є постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 № 31 “Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів” та від 16.12.2022 № 1462 “Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я”. І наостанок, затверджено наказ МОЗ України від 16.11.2022 № 2083 “Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах”.
Більше інформації про систему реабілітації ви можете знайти в онлайн-курсі "Реабілітація в системі охорони здоров'я: курс для лікарів", який доступний за посиланням: https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=211.
Стежте за новинами на каналах Академії НСЗУ, де ви дізнаєтеся про нові курси та матеріали:
Телеграм-канал — https://t.me/academy_NSZU.
Вайбер-канал — bit.ly/3ErX5uw.
НСЗУ Національна служба здоров'я України