70% автобусів заїжджають на кордон вчасно: як працює слотування в системі єЧерга
Слотування у системі єЧерга для перетину кордону вже доступне на 16 пунктах пропуску. Це можливість бронювати час перетину кордону як для регулярних, так і нерегулярних автобусних перевізників. Завдяки цій можливості вже 70% автобусів заїжджають на пункт пропуску без потреби очікувати у фізичній черзі відповідно до попереднього онлайн-запису.
«Результати впровадження функціоналу бронювання часу на перетин кордону автобусами вже демонструють свою ефективність. За останні два місяці ми фіксуємо, що 70% автобусів заїжджають на пункт пропуску вчасно – у межах однієї години від забронього часу. Це свідчить про значний прогрес у полегшенні та прискоренні процесу перетину кордону для пасажирів. Нагадаю, що минулого літа у середньому пасажири проводили в черзі 7 годин.
Також важливо, що завдяки впорядкуванню руху перед пунктом пропуску, що робить єЧерга, ми також зменшуємо час, який автобус з пасажирами проводить у пункті пропуску. Наразі середній час проходження контрольних процедур на українському боці кордону складає близько 80 хвилин. Разом з тим, ми бачимо, над чим ще треба працювати та де варто оптимізувати процедури. Це перші результати, які підтверджують, що єЧерга суттєво допомагає вирішити ключову проблему пасажира – годинні черги в автобусі перед кордоном. Разом з тим, ми продовжуємо роботу як над тим, щоб збільшити пропускну спроможність кордону, так і поширити зручний функціонал на інші пункти пропуску», — зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Serhiy Derkach.
Наразі опція слотування доступна на всьому українсько-румунському кордоні, 10 пунктах пропуску з Молдовою та найбільшому пункті пропуску з Польщею – «Ягодин – Дорогуськ». Ще на 12 пунктах пропуску єЧерга працює без слотування, за принципом «живої черги» лише з потребою реєстрації в системі. Це потрібно для аналізу навантаження на кордон, щоб згодом масштабувати опцію слотування і на ці пункти пропуску.
Детальніше про перші результати поширення опції слотування – в інфографіці.
Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України, Укртрансбезпека, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Державна митна служба України та Державна прикордонна служба України за сприяння Проєкт “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України