Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Юридичний порадник для ВПО про #ТОП3 основних відмінностей між статусом особи, зниклої безвісти за особливих обставин та визнанням особи безвісно відсутньою.

Дата: 19.08.2024 12:38
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

❓ Що відмінного?

1️⃣ Різні причини в отриманні статусів

🔎 Особа, зникла безвісти - це фізична особа, стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування на момент подання заявником заяви про її розшук.

🔎 Особа, зникла безвісти за особливих обставин - це особа, яка зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

2️⃣ Різні суб'єкти надання статусів

Так, особа вважається безвісно відсутньою з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання її безвісно відсутньою.

Особа, зникла безвісти за особливих обставин набуває такого статусу з моменту з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

3️⃣ Різні часові рамки отримання статусів

Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом 1-го року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Для отримання статусу особи зниклої безвісти за особливих обставин не встановлено часу, який має пройти з моменту зникнення особи. Достатньо мати підстави вважати, що зникнення пов'язано зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, звернутися з заявою про факти зникнення та отримати Витяг Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

💡 Водночас відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” надання особі статусу зниклої безвісти за особливих обставин НЕ позбавляє її родичів або інших осіб права звернення до суду із заявою про визнання такої особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою у порядку, передбаченому законодавством.

❓Які наслідки визнання особи безвісно відсутньою?

◾️над майном такою особи може бути встановлена опіка.

З цього майна опікун видає утримання особам, яких безвісно відсутня особа зобов’язана за законом утримувати, а також з цього майна погашаються заборгованості з інших зобов’язань безвісно відсутнього;

◾️дружина /чоловік безвісно відсутньої особи набуває права розірвати шлюб у так званому спрощеному порядку через органи ДРАЦСу (п. 1 ч. 1 ст. 107 Сімейного кодексу України)

◾️припиняються зобов’язання, тісно пов’язані з безвісно відсутньою людиною (наприклад, дія довіреності, договору поруки).

Юридичний порадник для ВПО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь